Subota, 17.10.2015.

22:33

'Poker' Nejmara u pobedi Barselone

Ekipa Barselone pobedila je Rajo Valjekano u osmom kolu Primere posle preokreta – 5:2 (2:1).

Getty Images

'Blaugrana' je bila ubedljiva posle poraza u Sevilji i šestim trijumfom u sezoni se izjednačila sa vodećim Real Madridom na tabeli, pošto obe ekipe sada imaju po 18 bodova, dok je Rajo posle petog poraza ostao 15.

Duel na Nou Kampu obeležio je Brazilac Nejmar da Silva, postigavši četiri gola, dok je preostali pogodak delo Luisa Suaresa.

U prvom meču dana Real je predvođen rekorderom Kristijanom Ronaldom savladao Levante kod kuće, dok su Eibar i Sevilja remizirali.

Ekipa Luisa Enrikea nije na najbolji mogući način otvorila meč, jer je gostima iz predgrađa Madrida dozvolila previše prostora, što je kaznio Havi Gera u 15. minutu, posle asistencije Bebea.

Međutim, samo sedam minuta kasnije Nejmar je sa bele tačke poravnao rezultat, da bi kroz deset minuta učinio isto, posle takođe opravdano dosuđenog jedanesterca.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Brazilac svoju predstavu nastavio posle dvadesetak minuta igre u drugom periodu. Ipak, prethodno je Rajo imao nekoliko sjajnih prilika da stigne do izjednačenja, ali je u tri navrata Klaudio Bravo odlično intervenisao.

Onda, kako to obično biva, usledila je brutalna kazna za promašaje. Bivši igrač Santosa je najpre u 69. minutu, posle šuta Suaresa, zakucao odbitak pod prečku, da bi već u sledećem napadu nesebičnu asistenciju Urugvajca pretvorio u gol, svoj osmi u sezoni.

Da ne bude samo asistent, Suares se potrudio u 77. minutu, kada je, posle savršenog centaršuta Nejmara, bio dobro postavljen na drugoj stativi i lako zatresao mrežu.

Konačan rezultat susreta postavio je Hosabed u samom finišu, ublaživši tako poraz gostiju.

U poslednje dve utakmice subotnjeg programa, Espanjol je kao gost pobedio Betis kao gost sa 3:1, dok je Valensija na "Mestalji" bila bolja od Malage sa 3:0.

'Slepi miševi' su poveli autogolom Čarlsa u 19. minutu, već u 33. Andre Gomes je povisio na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Dani Pareho iz penala dva minuta pre kraja utakmice.

Valensija je posle treće pobede ove sezone osma na tabeli sa 12 bodova, dok je Malaga na 17. poziciji sa samo šest bodova.

U Sevilji, Betis gotovo da nije imao šanse protiv Espanjola, koji je poveo u četvrtom minutu kada je strelac bio Enco Roko. Felipe Kaisedo i Viktor Sančes postigli su golove u 51. i 55. minutu i tako praktično rešili pitanje pobednika, da bi Vinčenco Renelja ublažio poraz svog tima u samom finišu.