Subota, 31.01.2015.

17:25

Šalke dobio, odličan debi Nastasića

Fudbaleri Šalkea pobedili su Hanover sa 1:0 u 18. kolu nemačke Bundeslige uz odličan debi Matije Nastasića.

Beta/AP

Srpski reprezentativac odigrao je veoma dobro celu utakmicu i pokazao da će biti veliko pojačanje, a malo mu je falilo i da postigne gol.

Šalke nije lako stigao do pobede protiv neugodnog Hanovera, a tri boda je obezbedio Heger koji je u 32. minutu postigao jedini gol na utakmici. Šalke je čak sam finiš igrao sa desetoricom, pošto je u 85. minutu Huntelar isključen.

Tim iz Gelzenkirhena se ovom pobedom u potpunosti uključio u borbu za Ligu šampiona. Sada ima kao i Menhengladbah 30 bodova na deobi treće pozicije.

I Menhengladbah je u subotu slavio, takođe sa minimalnih 1:0 i to na gostovanju Štutgartu. Heroj na tom meču bio je Herman koji je postigao gol u 71. minutu. Mladi srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je poslednjih 12 minuta za domaći tim.

Keln je golovima Risea pobedio Hamburger na gostovanju, a u domaćem timu svih 90 minuta odigrao je Slobodan Rajković. Gojko Kačar presedeo je meč na klupi.

Majnc je deklasirao Paderborn sa 5:1, a ubedljiv je bio i Frajburg protiv Ajntrahta – 4:1.