Nedelja, 27.04.2014.

23:19

Viljareal srušio, pa vratio Barsu

Fudbaleri Barselone savladali su na 'Madrigalu' ekipu Vljareala posle velikog preokreta 3:2 i ostali u trci za odbranu titule prvaka Španije.

Do važnih bodova Barselona je došla posle velikog preokreta, ali na neuobičajen način, autogolovima protivničkih defanzivaca, koji su anulirali prednost svoje ekipe.

Viljareal je do 55. minuta imao, činilo se, nedostužnu prednost od 2:0, igrao bolje od favorizovanog rivala i bio na korak od trijumfa kojim bi i matematički osigurao učešće u Ligi Evrope.

Barselona je razočarala prikazanom igrom, a kada je sve pokazivalo da se i oprašta od titule, defanzivci Viljareala, Paulista i Musačo, neobjašnjivo su pogrešili u razmaku od deset minuta i zatresli sopstvenu mrežu prilikom intervencija za izjednačenje na 2:2.

Pad koncentracije domaćeg tima na kraju je iskoristio Lionel Mesi i pogodio za pobedu kojom je Barselona preuzela drugu poziciju na tabeli Primere sa četiri boda zaostatka za vodećim Atletikom iz Madrida.

Na meču, kao i na svim utakmicama Primere, minutom ćutanja odata je pošta preminulom bivšem treneru Barselone Titu Vilanovi.

Ranije u toku dana, Atletik Bilbao je kod kuće slavio protiv Sevilje 3:1 i povećao šanse da na kraju trke završi na mestu koje vodi u Ligu šampiona. Baskijci su poveli golom Susaete direktno iz kornera, na 2:0 povećao je Munijain na startu drugog dela igre, da bi Erera odveo svoj tim na nedostižnih tri gola razlike.

Konačan rezultat susreta postavio je Kevin Gameiro.