Kraj - Lajović je u drugom kolu Rolan Garosa!

Dva srpska tenisera odigraće svoje mečeve danas na Rolan Garosu, u prvom kolu.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Miomir Kecmanović će odmeriti snage sa Brazilcem Tijagom Monteirom, dok nešto kasnije Dušan Lajović izlazi na teren sa ruskim teniserom Romanom Safijulinom.

Podsetimo, od ostalih srpskih tenisera, Laslo Đere je poražen u nedelju od Nemca Daniela Altmajera sa 3:2 u setovima.

Teniserka Olga Danilović je bila bolja od Italijanke Martine Trevisan (2:0), dok je američka teniserka savladala Aleksandru Krunić sa 2:0).

Meč Novaka Đokovića je na programu u utorak.

Kraj - pobeda Lajovića!

Drugim brejkom u petom setu Lajović, konačno, stavlja tačku na maratonski meč koji se završio nekoliko minuta iza ponoći.
Rezultat u psolednjem setu 6:4 u korist srpskog tenisera.

00:03

Safiulin uzvraća - nova drama

Nema kraja ovom meču, Rus se ne predaje - uzvratio je ribrejkom u gemu u kojem je Lajović servirao za pobedu!

Čelične nerve ima ruski tensier, sjajno je ušao u ovaj gem, potencijalno poslednji za njega, odigrao na visokom nivou i održao se u meču.

Sada je on na potezu - koliko može Lajović?

23:56

Brejk Lajovića!

Dočekao je priliku Duci, iskoristio je sve što mu je ponudio Rus kao priliku u ovom gemu. Koristi srpski teniser šansu, dolazi do brejka u setu odluke - vodi 5:3.

Serviraće za set Lajović.

23:54

Igra nerava

Prednost je i dalje na strani Ducija (4:3). Bez brejk prilike u ovom setu za oba tenisera. Safiulin je poravnao 3:3, dozvolivši Lajoviću tek jedan poen, potom se ni on nije proslavio na servis Srbina.

Nastavlja se igra nerava u Parizu.

Meč polako ulazi u peti sat.

23:46

Savršen gem srpskog tenisera

Završio ga je Lajović bez izgubljenog poena za vođstvo od 3:2. Na redu je Safiulin. Da li su rezerve snage i koncentracije na rezervi kod ruskog tenisera - saznaćemo uskoro.

23:42

Najduži gem pripada Safiulinu

Pre toga, Lajović je osvojio svoj drugi gem u setu odluke. Rus, takođe, ne dozvoljava brejk. Nastavlja se drama u Parizu.

23:35

Bližimo se petom satu meča

Lajović i Safiulin su duže od tri i po sata na terenu, sasvim sigurno da će ući u peti sat velike borbe. Bliži se i ponoć u Parizu.

23:34

Egal u setu odluke

Oba tenisera sigurna na svoje početne udarce. Lajović je izgubio jedan poen, Safiulin nijedan - 1:1.

23:33

Lajović pred velikim izazovom
EPA-EFE/Alberto Estevez

23:22

Gledaćemo peti set

Nije, nažalost, uspeo Lajović u ovoj bespoštednoj borbi sa Safiulinom u taj-brejku četvrtog seta - ruski teniser je dobio ovaj deo igre sa 8:6.

23:16

Taj-brejk

Uspeo je Lajović da održi pribranost, prekinuo je seriju od tri vezana gema Safiulina i izborio taj-brejk.

23:15

Preokret Safiulina

Treći uzastopni gem osvaja Rus, sada i na svoj servis i prebacuje ogroman pritisak na Lajovića koji će servirati za ostanak u setu.

Ne uspeva Duci da prelomi ovaj meč, sada ga u najboljem slučaju čeka taj-brejk.

23:10

Drama!

Novi brejk Safiulina, uspeo je da spreči Lajovića da dođe do pobede i poravna rezultat u četvrtom setu na 5:5.

Srbin je poveo 30:0 u desetom gemu ali je od tog momenta Rus osvojio čeiri vezana poena i gem - za novi brejk.

Sada je Lajović pod većim pritiskom.

23:01

Olakšanje

Lajović se sada izvukao iz vrlo neprijatne situacije, uspeo je da spase tri brejk lopte i izbegne poravnanje u setu - uspeo je da se odupre naletima Safiulina i potom da uzvrati - vodi 5:3 u četvrtom setu.

Ruski teniser će servirati za ostanak u meču.

22:57

Brejk Safiulina

Šteta, ruski teniser je uspeo da ostane "u životu" posle gubitka dva gema na svoj servis, sada je 4:2 - serviraće da još više istopi prednost Lajovića.

Srpski teniser, ipak, ima sve u svojim rukama i dalje, brejk prednosti je na njegovoj strani. Valja izdržati najjači udar rivala koji sledi.

22:56

Duci ide ka pobedi

22:46

Novi brejk Lajovića!

Sad ima otvoren put ka pobedi srpski tensier - drugi put je brejknuo Safiulina koji, očito, gubi konce igre.

Vrlo nesiguran Rus na svoj servis u četvrtom setu, Lajović je imao brejk loptu već u prvom gemu na početni udarac rivala, potom i dve u trećem gemu, i sada jednu - dovoljnu da je iskoristi i povede 4:1.

22:28

Kakav početak četvrtog seta za srpskog tenisera, odmah brejk na samom startu. Iskoristio je Lajović prvu brejk loptu koja mu se ukazala, očito je da mu je samopouzdanje na vhuncu sada, a i igra naravno.

22:21

Pobeda Kecmanovića, Lajović uzeo 2. set!

Prvi predstavnik Srbije u drugom kolu Rolan Garosa je Miomir Kecmanović koji je posle četiri seta savladao Brazilca Monteira (6:1, 6:1, 4:6, 6:4).

Ka pobedi ide i Lajović koji je preokrenuo meč protiv Saifulina i sada vodi 2:1 pred četvrti set.

22:15

Sjajno - brejk Lajovića, brejk Kecmanovića!

Povela su oba srpska tensiera, i to u kakvom momentu setova koje igraju. Lajović za vođstvo od 5:4 u trećem setu, a Kecmanović za vođstvo od 6:5 u četvrtom.

Sjajan trenutak za obojicu.

21:55

Bez brejka

Sada je ravnopravna borba u oba meča na snazi - nema brejka u duelima Lajović-Safiulin (2:2 u trećem setu) i Monteiro-Kecmanović (3:3 u četvrtom setu).

Zatišje pred buru?

21:49

Miomirov fokus
EPA-EFE/Juanjo Martin

21:36

Set za Lajovića!

Fenomenalna partija našeg tenisera, od 1:4 uspeo je da se podigne, uzvarti i na kraju nokautira Safiulina i izjednači u setovima.

Rezultatom 7:5 završen je drugi set.

Biće ovde velike borbe.

21:34

Bravo za Lajovića

Sjajan je Duci sada, igra najbolji period meča i dolazi do vođstva od 6:5 u drugom setu protiv Safiulina, a gubio je 1:4!

Nije poklekao, stabilizovao je igru, telo i glavu, prava rešenja donosi Lajović, snažno i precizno gađa polje ruskog tenisera koji će servirati za ostanak u setu.

Srbin u naletu. Valja to iskoristiti do kraja.

21:31

Kecmanović čeka potez svog rivala
B92.sport/MT

21:29

Kecmanović izgubio set

Pad u igri došao je u nevreme po Miomira, baš kada je trebalo da materijalizuje brejk pri vođstvu od 4:3 i usmeri meč ka trijumfu.

Umesto toga, Brazilac Monteiro dolazi do daha, do brejka, potom osvaja još dva gema u nizu i uzima svoj prvi set danas.

21:23

Lajović spasio četiri brejk lopte!

Kakav gem su sada odigrali Lajović i Saifulin - najbolji na meču. Srbin je, na kraju, uspeo da prevaziđe sve poteškoće koje su ga snašle, čak četiri brejk lopte je uspeo da spasi i potom, na vrhuncu uzbuđenja, osvojio gem i izjednači na 4:4.

Podsećamo, gubio je 1:4 u drugom setu.

21:17

Monteiro "brejknuo" Kecmanovića

Šteta, nije Miomir iskoristio lepu priliku nakon što je osvojio gem na servis rivala i poveo 4:3. Monteiro je odmah uzvratio, osvojio je naredni gem i uspeo da prvi put u meču brejkne srpskog tenisera.

Egal je u trećem setu - 4:4.

21:16

Kecmanović blizu trijumfa
PA-EFE/DANIEL GONZALEZ

21:16

Budi se Duci, osvojio je dva vezana gema i sada je samo na gem zaostatka naspram Saifulina (3:4).

Biće ovde još velike borbe, naravno samo ukoliko Lajović nastavi u istom ritmu.

21:12

Brejk Miomira!

Evo ga - ide Miomir ka trijumfu! Ovo se čekalo, ovo je bilo na vidiku sve vreme - brejk našeg tenisera i prilika da u dva naredna gema reši meč.

Kecmanović ima dva seta prednosti i servira pri vođstvu od 4:3 u trećem.

21:10

Borba Kecmanovića za pobedu

Miomir želi ovo da reši u tri seta, na dobrom je putu da to učini ali ima preko puta sebe mnogo bolju verziju Monteira nego u prva dva seta.

Brazilac ne popušta u trećem periodu, osvojio je sva tri gema na svoj servis, kao i naš teniser. Egal partija za sada.

20:57

Lajović već pretrpeo dva brejka u drugom setu

Lajović i Saifulin igraju vrlo dinamičan meč koji, nažalost po našeg tensiera, ne ide dobro po njega. Njegov ruski rival vodi 3:1 uz dva brejka u drugom setu.

U nezgodnoj situaicji je Lajović.

Kecmanović, u isto vreme, takođe gubi, trenutno 2:3 od Monteira u trećem setu, ali i dalje ima veliku prednost od 2:0 u setovima.

20:46

Duci u akciji

20:45

Set za Safiulina

Lajović je poklekao, nije uspeo da se odupre naletu ruskog tenisera koji osvaja tri uzastopna gema (od 3:4) i uzima set.

Srpski teniser sada mora da pronađe način da odgvori.

20:42

Novi pad Lajovića

Sada je u kontra ritmu naš teniser, promenljivo igra danas, i ponovo gubi - 4:5.

Safiulin je odgovorio na seriju Lajovića od četiri vezana gema, sada je on uzeo dva uzastopna, uz brejk, i gem ga deli od osvajanja seta.

20:36

Kecmanović uzima i drugi set!

Velika igra našeg tenisera, ekspresno je završio posao i u drugom setu, još brže i ubedljivije nego prvi - za 6:1!

Drugi put je brejknuo Monteira Keecmanović, za 5:1, potom je bio siguran na svoj početni udarac, dozvolio rivalu smao jedna poen u tom periodu i stavio tačku na ovaj period meča.

20:35

Lajović u naletu

20:33

Lajović od 0:3 do 4:3

Još jedan gem je osvojio srpski teniser, četvrti uzastopni, i preuzima vođstvo u prvom setu protiv Safiulina - 4:3.

U ozbiljnom naletu je sada Lajović.

Podsetimo da je ruski teniser vodio 3:0.

20:29

Brejk Kecmanovića!

Ide Miomir ka osvajanju drugog seta pošto sada vodi 4:1 - uz brejk koji je napravio u petom gemu.

Prethodno, u trećem, spasio je dve brejk lopte, potom je osvojio gem na svoj početni udarac (3:1), a onda je ozbiljno uzdrmao rivala na njegov servis.

20:27

Sjajni Lajović!

Evo ga Dušan ponovo u igri - izjednačio je u prvom sstu na 3:3. Podsetimo, njegov rival Safiulun otvorio je meč serijom od tri uzastopno dobijena gema.

U isto vreme Kecmanović i dalje drži pod kontrolom Monteira, mada je morao da spašava dve brejk lopte rivala u trećem gemu drugog seta. Uspeo je da se iskobelja iz neprijatne situacije.

20:14

0:3 – Safijulin potvrdio brejk

Imao je Lajović brejk loptu i šansu da se vrati u prvi set.

Ipak, Safijulin je izdržao, pogodio tri uzastopna poena i potvrdio brejk.

Sada vodi 3:0.

20:11

0:1, 0:1 – Dobar start Kecmanovića u drugom setu

Kao što je prvi, takođe je i drugi odlično otvorio srpski teniser.

Kecmanović je ponovo dozvolio samo jedan poen rivalu.

20:09

2:6 – Ekspresan set Kecmanovića

Neverovatno kako je Kecmanović ušao u prvi set.

Za samo 29 minuta igre je došao do 1:0 u setovima protiv Brazilca.

Imao je dve set lopte i iskoristio je prvu!

20:07

0:2 – Lajović u problemu

Nije dobro Lajović otvorio meč.

Ruski teniser je došao do brejka.

Imao je dve brejk lopte i drugu je iskoristio.

Sada vodi sa 2:0.

20:05

0:1 – Safijulin se provukao

Bio je Lajović blizu brejk lopte.

Na 40:40, Safijulin je sa dva vezana poena osvojio prvi gem na svoj servis.

20:04

2:5 – Sjajan Kecmanović!

Neverovatno koliko je Kecmanović siguran na svoj servis.

Do sada je samo jedan poen dozvolio Monteiru kada je servirao.

Brazilac servira za ostanak u setu.

5:2!

20:01

2:4 – Monteiro siguran

Posle izgubljenog serivs gema, konsolidovao je igru Monteiro.

Bez greške je odservirao šesti gem i sada je 4:2 za Kecmanovića.

20:00

Počeo meč Lajovića!

Iako se očekivao nešto kasniji početak, Lajović je takođe započeo duel sa Safijulinom.

Brzo se oslobodio teren broj pet.

19:59

1:4 – Kecmanović potvrdio brejk

Neverovatan start Kecmanovića.

Još jednom je sa nulom ostavio Monteira.

Lako je potvrdio brejk.

Sada je 4:1.

19:52

1:2 – Kecmanović lako do gema

Nije se pomučio srpski teniser.

Kecmanović je dozvolio samo jedan poen Monteiru na svoj servis.

Vodi sa 2:1.

19:52

1:3 – Brejk Kecmanovića

Kecmanović je uspeo da napravi brejk.

Imao je jednu brejk loptu na 30:40. Uspeo je da je iskoristi i dođe do prednosti.

Vodi sa 3:1 i na servisu je.

19:44

1:1 – Siguran je i Monteiro

Imao je Brazilac 40:0. Usledila su četiri vezana poena Kecmanovića, bio je pred brejkom.

Ipak, uspeo je Monteiro da se odbrani i osvoji svoj servis gem – 1:1.

19:43

1:0 – Furiozni Kecmanović

Odlično je srpski teniser ušao u meč.

Brazilac bez osvojenog poena, Kecmanović bez greške na svoj servis.

19:41

Počeo je meč!

Kecmanović prvi na servisu. Počeo je meč!

19:14

Lajović – Safiulin

Njih dvojica se do sada nikada nisu sastajali.

Meč na Rolan Garosu biće im prvi međusobni u karijeri.

19:10

Međusobni susreti Monteira i Kecmanovića

Kecmanović i Monteiro su se do sada susretali tri puta.

U dva navrata je slavio srpski teniser, a u poslednjem  Rimu, pre samo 15 dana, Monteiro je bio bolji u tri seta.

19:08

Dobro došli u LIVE blog B92.Sport

Ispratićemo mečeve srpskih tenisera u prvom kolu na Rolan Garosu.

Prvi meč na programu je između Brazilca Tijaga Monteira i Miomira Kecmanovića – oko 19 časova i 40 minuta na terenu broj devet.

Drugi između Dušana Lajovića i ruskog tenisera Romana Safiulina – od 21 čas i pet minuta na terenu pet.