Petak, 23.04.2010.

22:41

BL: Štutgart slavio u Bohumu

Fudbaleri Štutgarta pobedili su Bohum u gostima sa 2:0 u uvodnom meču 32. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: SO

Autor: SO

Prvi gol postigao je Kakau u 14. minutu, a konačni rezultat postavio je Ćiprijan Marika četiri minuta kasnije. Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović igrao je za ’Švabe’ od 64. minuta, dok je Miloš Marić za domaći sastav odigrao ceo meč. Za vikend su na programu svi ostali mečevi - Bajern gostuje u Menhengladbahu, a Šalke Herti u Berlinu.

Ekipa Kristijana Grosa igra odlično u poslednje vreme, a predvodi ih 29-godišnji Kakau. Brazilac je postigao svoj 12. gol u sezoni protiv Bohuma i tako trasirao put ’Švabama’ ka 15. ligaškoj pobedi, a petoj uzastopnoj u šampionatu.

Asistent za prvi gol bio je Ćiprijan Marika, a četiri minuta kasnije uloge su bile obrnute – Kakau je asistirao u kontri, a Rumun je pogodio donji desni ugao i već tada rešio pitanje pobednika.

Posle očajnog starta delimično uzrokovanog i nastupima u Ligi šampiona, Štutgart je sada ponovo u igri za evrotakmičenja jer ima 53 boda, isto kao i petoplasirana Borusija iz Dortmunda, koja u subotu gostuje Nurnbergu.

Bohum je mesto iznad zone ispadanja sa 28 bodova, a priliku da ga prestignu imaće Frajburg, koji u nedelju dočekuje Volfsburg, kao i Hanover, koji u subotu gostuje u Leverkuzenu.

Trka za ’salatarom’ jednako još je uzbudljivija nego borba za opstanak. Fudbaleri Bajerna sigurno su već mislima u Lionu i bore se za plasman u finale Lige šampiona, ali pre toga će morati na gostovanje u Menhengladbah. Za Borusiju meč nema takmičarski značaj, ali kod kuće ima 8 pobeda iz 15 mečeva i Bavarci će sigurno imati težak posao.

Šalke za liderom Bajernom zaostaje samo dva boda, a tim iz Gelzenkirhena gostuje poslednjeplasiranoj Herti u Berlinu.