Nedelja, 30.10.2011.

17:16

Lacio ubedljiv, Basta asistent

U nedelju je odigrano šest utakmica devetog kola italijanske Serije A a Udineze je na "Fruliju" golom Di Natalea posle dodavanja Baste pobedio Palermo.

Jedini gol na meču postignut je u 38. minutu, a Dušan Basta je odigrao celu utakmicu.

Fiorentina je pobedila Đenou takođe minimalnim rezultatom 1:0, a gol za pobedu postigao je Lacari u 41. minutu. Matija Nastasić je meč posmatra sa klupe Fiorentine, dok je Boško Janković u dresu Đenoe igrao sve do 57. minuta.

Udineze je pobedom nad Palermo izbio na drugu poziciju na tabeli, a Sicilijanci ni na petoj utakmici kao gosti nisu uspeli da postignu gol (gol razlika 0:6).

Siniša Mihajlović će ostati trener Fiorentine jer je njegova ekipa uspela da pobedi Đenou, a uprava "Viole" je "zahtevala" od srpkog trenera da zabeleži treću pobedu u prvenstvu posle serije loših rezultata. Adem Ljajić nije bio u protokolu za ovu utakmicu.

U prvoj utakmici nedeljnog programa Sijena je deklasirala Kjevo sa 4:1. Srpski reprezentativac Željko Brkić branio je za Sijenu koja je povela golom Destra u 25. minutu, isti igrač je duplirao vođstvo pola sata kasnije, a ubedljivih 3:0 golom u 61. minutu doneo je D`Agostina. Do kraja utakmice gol za goste postigao je Moskaredli, a za domaćine Kalajo.

Bolonja je posle tri poraza na svom stadionu zabeležila prvu pobedu u meču sa Atalantom. Gosti su poveli već u sedmom minutu preko Denisa, a domaćini su izjednačili golom legendarnog Marka Di Vaja u 45. minutu sa penala. Pobedu Bolonji doneli su Ramirez i Loria golovima u drugom poluvremenu.

Za razliku od Bolonje Leće nije uspeo da zabaleži prvu pobedu na svom stadionu ove sezone. Poveli su domaćini u 32. minutu preko Strasera, a bod gostima doneo je Rigoni golom sa bele tačke u 44. minutu.

Ćezena je ostala jedina ekipa bez pobede u Seriji A pošto je izgubila od Parme sa 2:0. Golove za domaćine postiglisu Paleta u 41. minutu i Lukareli pola sata kasnije.

Lacio je u jedinom meču odigranom u večernjem terminu sa ubedljivih 3:0 pobedio Kaljari na Sardiniji. Golove za rimski klub postigli su Lulić i Klose krajem prvog poluvremena i Roki u 89. minutu.