<em><u>Arena Pantanal, Kujaba</u></em><br /> <strong> Kolumbija</strong>: Ospina (c) (Mondragon 85'), Arias, Armero, Kuadrado, Guarin, Mehia, Balanta, Ramos, Kintero, Martines, Valdes<br /> <strong>Japan: </strong>Kavašima, Učida, Honda, Nagatomo, Okazaki (Kakitani 69'), Kagava (Kiotake 85'), Okubo, Aojama (Jamaguči 63'), Kono, Hasebe (C), Jošida <br /><br /> <u><em>Kastelao, Fortaleza</em></u><br /> <strong>Grčka:</strong> Karnezis (Glikos 25'), Toro, Manolas, Sokratis, Holebas, Maniatis, Karagunis (Gekas 74'), Kone (Samaris 12'), Salpingidis, Lazaros, Samaras<br /> <strong>Obala Slonovače: </strong>Bari, Boka, Kolo Ture, Kalu, Tiote (Boni 62'), Žervinjo (Sio 83'), Drogba (c) (Diomade 77'), Orie, Jaja Ture, Serej, Bamba

GRE   CIV
  2 : 1
Slika za kraj dana, budite tu i sutra
Kraj!
Nastavlja se sa spektakularnim mečevima na Mundijalu. Grci su do istorijskog plasmana u osminu finala došli preko Samarasa, koji je tek u 92. minutu realizovao penal, dok su Kolumbijci bili ubedljivi protiv Japana.

Poznata su nova dva para druge faze, sastaće se Kostarika – Grčka i Kolumbija – Urugvaj.
Magija Rodrigesa
Džejms Rodriges nastavlja sa odličnim partijama na Mundijalu. Sada je divno lobovao Kavašimu za velikih 4:1.
GOOOOOOOOOOL!
Samaras je preuzeo odgovornost i pogodio! Grčka na korak od druge faze!
Gluma Samarasa
Sijo nije pipnuo Samarasa, ali je arbitar ipak naseo.
Penal za Grčku!
Samaras je oboren od strane Sija, i sudija pokazuje na belu tačku!
GOOOOOOOOL!
Novi gol u mreži Kavašime, 4:1 za Kolumbiju!
Šansa za Grke
Salpingidis lepo prolazi i šalje loptu kroz peterac, ali je niko ne skreće u mrežu.
Istorija
Farid Mondragon menja Ospinu u 85. minutu, i postaje najstariji igrač u istoriji Svetskim prvenstava.
Džekson osigurao čelo grupe
Rasterećeni Kolumbijci su pametno sačekali šansu, a Džekson Martines drugim golom rešava sve dileme oko pobednika.

Još jedna rutinska egzekucija snažnog napadača.
GOOOOOOOL!
Kolumbija je potvrdila prvo mesto i pobedu protiv Japana.
Japan nastavlja sa napadima
Nastavljaju Japanci sa pokušajima da izjednače, ali Ospina odlično brani,
Izlazi Drogba, ušao i Gekas
Diomade menja Drogbu, želi Lamuši da sačuva 1:1. S druge strane, Gekas menja Karagunisa.
Boni sa klupe do gola
Obile su se promašene šasne o glavu Grcima.

Žervinjo je odlično prošao po levom boku i odložio loptu do Bonija, a napadač Svonsija je rutinski smešta u mrežu.
GOOOOOOOOOL!
Obala Slonovače je izjednačila, stelac je rezervista Vilfred Boni.
Preti Hristodopulos iz slobodnjaka, zamalo preko gola.
Nova prečka Grka!
Ponovo prete Grci iz daljine, kapiten Jorgos Karagunis je poslao projektil sa 30 metara, ali se opet isprečila prečka.
‚Pokušavaju Japanci ponovo da stignu do izjednačenja, ali ne uspevaju da pogode okvir gola.
Izmena
Pojačava napad Lamuši. Izlazi Tiote, a na terenu je Vilfred Boni.
Kalu spasao 'Slonove'
Imali su Grci kontru 3 na 1, ali se Salpingidis zapetljao, što je iskoristio Salomon Kalu i napravio faul na ivici šesnesterca.
'Bomba' Salpingidisa
Preti Grčka sa distance, snažan šut Salpingidisa Bari ipak izbacuje u korner. Šansi Grka, prethodila je ofanziva Obale Slonovače.
Džekson za novu prednost Kolumbije
Zaigrali su Kolumbijci ozbiljnije i to im se brzo isplatilo. Mirno je napadač Porta primirio loptu i laganim udarcem je smestio iza Kavašime.
GOOOOOOOOL!
Kolumbija ponovo vodi, strelac je Džekson Matrines.
Opet kontra Grka
Lazaros je lepim lažnjakom 'polomio' Bambu na ulasku u kazneni, ali njegov udarac spoljnom završava pored gola.
Kolumbijci kontrolišu igru u uvodnim minutima nastavka, ali se odbrana Japana dobro drži.
Grci su krenuli ofanzivno u nastavku, ali prva preti Obala Slonovače. Tijote šutira po sred gola.
Floro Flores
GRCKA sa JEDNIM GOLOM na SP moze dalje! Aloooooooo... Kakav oni dil sa Bogom imaju?
Počela druga poluvremena
Krenula je igra u nastavku, ko će u osminu finala?
Palop
Ako od svih evropskih ekipa ova Grcka prodje grupu, onda stvarno ne znam... xD
Poluvremena
Očekuju nas superuzbudljiva druga poluvremena. Za sada, Grci drže poziciju broj dva, ali Japanci mogu da im je preotmu ukoliko uspeju da dođu do totalnog preokreta. Naravno, Slonovima i dalje remi donosi osminu finala, u slučaju da 'Samuraji' ne slave sa dva gola razlike.
Japanci se vraćaju u igru
'Samuraji' se vraćaju u meč samo nekoliko sekundi pred odlazak na odmor. Okazaki je predivnim udarcem glavom krunisao još jednu odličnu akciju svog tima.
GOOOOOOOL!
Vraća se Japan u poslednjim trenucima prvog poluvremena.
Grčka na putu ka drugoj fazi
Čekali su Grci svoju šansu, i dočekali da postignu prvi gol na Svetskom prvenstvu u 42. minutu trećeg meča.

Tiote je pogrešio, Samaras mu ukrao loptu i proigrao rezervistu Samarisa, a napadač Olimpijakosa mirno matirao Barija.
GOOOOOOL!
Grčka postiže prvi gol na Mundijalu i vodi!
Posle dužeg vremena preti Kolumbija. Kono opet greši, Martines proigrava Kintera, ali ovaj loše šutira.
Honda nikako da pogodi
Izvodi Honda i treći slobodnjak, ovoga puta je bio najprecizniji, ali opet nedovoljno.
U nastavku akcije dosuđen je slobodnjak za Grčku, na 23-24 metra, ali je Karagunis šutnuo pravu u Barija.
Holebas zatresao prečku!
Slonovi su pritiskali, a Grci zapretili iz kontre. Akcija u tri poteza, i na kraju šut levog beka Holebasa. Bari je savladan, ali se lopta od prečke vraća u polje.
Немања
Јој, Јанамото, како глуп и непотребан фаул у 16-стерцу.
Kagava opasno šutira, ali Ospina odbija loptu u korner.
Maler za Grke
Selektora Santoša zadesila su dva malera u samo 25 minuta. Najpre se povredio Kone, umesto njega ušao je Samaras, da bi se zatim povredio i golma Karnezis, koga menja Gikos.
Nastavljaju se ataci Japana
Ne staju Japanci posle primljenog gola, već nastavljaju sa visokim presingom i ofanzivnom igrom.
Šansa za 'Slonove'
Slonovi polako pojačavaju pritisak, Jaja ture se odlično izborio za poziciju na 'kapici' kaznenog, ali je umesto šuta, odlućio da proigra Drogbu, prejako.
Da li je ovo kraj za Japance?
NIsu Japanci uspeli da ugroze Ospinu posle uvodne inicijative, a zatim je Kono napravio penal nad Ramosom. Siguran izbođać bio je Kuadrado.
GOOOOOOOOL!
Vodi Kolumbija, strelac je Kuadrado!
Japanci su preuzeli inicijativu protiv Kolumbijaca, i nastavljaju da prete, dok se na meču između Helena i Slonova i dalje igra na 'talase'.
Zaradio na "ugrizu"
Prvi udarac uputio je Kejsuke Honda, ali ga je izblokirao Balanta. U međuvremenu Obala Slonovače izvodi prvi korner, ali bez opasnosti.
Loshmi
nadam se da se ovdje sudija nece pominjati.... vjerujem da sudije nemoguce puno uticu( ali negativno) na ishode meceva.
U uvodnim minutima, igra se otvoreno na oba susreta. Bez izglednijih gol šansi.
LuDI MiloJKo
Ajmo prvoslavna braco u osminu finala, napred Grcka, napred Rusija do prvih pobeda i prolaska dalje ! Pokazite snagu ISTOKA, osvetlajte obraz Evrope...
Mečevi su počeli
Krenula je igra na oba susreta.
Jaja utučen, napušta Mančester Siti
"Igraju za brata"
Braća Kolo i Jaja Ture ostali su bez svog najmlađeg brata, koji je preminuo u Mančesteru, tako da će imati poseban motiv u večerašnjem susretu.
Fokus
Iako stanje u grupi može da bude neizvesno do poslednjih minuta, malu prednost daćemo meču između Grčke i Obale Slonovače, jer, koliko god se Kolumbijci opustili, i dalje su kvalitetnija selekcija od Japana.