Uživo: Ronaldo napada Pancere, Mažić na centru

Peti dan Svetskog prvenstva u Brazilu obeležiće prvi duel dana – derbi na startu grupe G između Nemačke i Portugala.

Miler 12', 45' (p), 78', Humels 32'
  GER   POR
  4 : 0
Indisponirani Kristijano Ronaldo
Još jedan fantastičan meč na ovom šampionatu, koji drži 3.5 gola po meču i posle gotovo četvrtine odigranih utakmica. Opraštamo se od vas na četrdesetak minuta, vraćamo se u novom liveblogu za utakmicu Nigerija - Iran.
Sedam nemačkih het-trikova na SP (rekord)
Konen (1934), Morlok (1954), G.Miler (2x1970), Rumenige (1982), Kloze (2002), T.Miler (2014).
Meč je završen. Tomas Miler je dominirao, Mažić posao obavio veoma dobro u ne baš lakim okolnostima, Portugalci su bili potpuno van igre, ali sa dve pobede u preostalim mečevima idu dalje.
Evo ga Ronaldo, malo kasno
Napokon opasan pokušaj Ronalda, tukao je snažno iz slobodnjaka sa 30-ak metara, ali Nojer brani.
Nemci rutinski privode meč kraju.
Madeira vs. Vrbas
Portugalije je bila očajna protiv Nemačke, čemu svedoči i činjenica da je Kristijano Ronaldo pogodio jedinog igrača u živom zidu.
Miler pre do Ronalda, nego Klose?
Morao je Tomas Miler da postigne het trik. Nemačka je dugo napadala gol Patrisija, Portugalci su nekako uspeli da se odbrane, ali je Širle vratio loptu u peterac, a Miler je smestio u mrežu. Osmi gol Nemce na sedam susreta na Svetskim prvenstvima.
GOOOOOOOL!!!
Nemačka je demolirala Portugaliju. Het trik Tomasa MIlera!!!
Nani zapretio, Portugalci tražili penal
Nani je posle dužeg vremena ugrozio Nojera, a na odbijenu loptu natrčao je Eder, koga ruši Hovedes, ali Mažič ne pokazuje na tačku. Možda i prva greška srpskog arbitra.
Povreda
Nova povreda, kraj meča za Matsa Humelsa, kome je raskrvavljeno koleno. Umesto njega na terenu je Škodran Mustafi.
Gece nikako da pogodi gol
Posle opuštene igre, Nemci stvaraju novu priliku, Miler lepo progirava Gecea, ovaj vara čuvara, ali mu je udarac opet izblokiran.
Portugalci sanjaju Nemce
Portugal je poslednji put primio tri gola na Mundijalima 2006, takođe od Nemaca.
Ronaldo se do sada 'nije video', a sada je imao slobodni udarac iz izgledne pozicije. Pogodio je samo živi zid.
uross
Ronaldo 2 puta primio loptu, dobro bice bolje u sledecem mecu hahahah
Real
A Pepe prije utakmice bio na razgovoru kod Vujosevica
Nova šansa za Pancere
Ezil je izbio sâm na Patrisija, golman Portugalije je odbranio, a Miler u nastavku pokušao glavom. Preko gola, ništa od het-trika.
Kapiten Portugalije Kristijano Ronaldo ipak nije napustio teren.
Nemci igraju pametno, èuvaju loptu, ali se ni Portugalci ne trude previše da preuzmu kontrolu.
Kreće drugo poluvreme
Počelo je drugo poluvreme, sa centra kreće Portugalija.
Palman
Prosto jezivo izgleda kad ovi nemci podju u napad. Svi trce podjednako, a ne ove nasi penzioneri.
Tugo nesreco
Da li je moguce da MI kritikujemo Mazica, sta je Vama ljudii??? Pa ono je cist penal, a i crveni za Pepea je 100 posto ispravan!
Umjereno zainteresirani promatrac
Susjedi, dobar Vam je ovaj sudac. Ima autoritet, donio je dvije hrabre i ispravne odluke i dosad nije napravio nikakve pomena vrijedne greske. Dosad najbolje sudjenje. Nadajmo se da ce tako biti i u 2. poluvremenu.
aca
Mazic unisti jadne Portugalce!! nece taj vise suditi nijedan mec na ovom SP!!
rumenige
Mazic nas vodi u EU
Ronaldo izlazi na poluvremu?
Sudeći prema informacijama sa stadiona, roviti Kristijano Ronaldo verovatno će napustiti igru na poluvremenu. Bento želi da ga sačuva za nastavak turnira.
Mažić vs Pepe
Srpski arbitar MIlorad Mažić odsudio je prvo poluvreme bez greške. Najpre je svirao čist jedanesteras, posle povlačenja Gecea od strane Pereire, da bi zatim isključio defanzivca Portugalije Pepea, zbog nasrtanja na dvostrukog strelca.
MIler bez greške - 7/7
Nemačka je demolirala Portugaliju u prvih 45 minuta, a blista Tomas Miler. Neverovatni Nemac je postigao dva gola i stigao do učinka od sedam pogodaka na isto toliko mečeva na Mundijalima. On je doveo svoj tim u vođstvo u 12. minutu, posle čistog penala, prednost je duplirao Mats Humels, da bi Miler svojim drugim golom u 45' stavio tačku na fenomenalno poluvreme 'Pancera'.
Totalna dominacija Nemačke, drugi gol Milera!
Ovako su pevali himnu
Prosudite sami
Novi ispad prgavog Portugalca
Neverovatno šta radi Pepe. Defanzivac Portugalije se najpre poslužio rukom kako bi odbio napad Tomasa Milera, da bi zatim nasrnuo na Nemca koji je sedeo na travi.
Mažić isključio Pepea!
Propust sudija i Portugalaca
Pomoćni arbitar nije poodigao ofsajd, ali su svi igrači neobjašnjivo stali. Koentrao je zavrnuo loptu na peterac, a Humels, misleći da je svirana nedozvoljena pozicija, nonšalantno intervenisao. Na njegovu sreću lopta je završila malo pored stative.
Es ist nicht vorbei... Portugal ume da preokrene
Osim pomenutih 0:3 u 5:3 protiv Severne Koreje, Portugalci su na EP 2000 protiv Engleske krenuli od 0:2 i dobili 3:2.
Humels odličan u skoku
Golu Nemčke prethodila je odlična šansa za Nemce, Ezil je dobio odličnu loptu u kaznenom Portugalije, odložio je do Gecea, ali je Pepe u poslednji ćas intervensiao. Ipak, Toni Kros je savršeno izveo korner, a Mats Humels bio najviši u skoku za sigurnih 2:0.
Emil Heski bolji od najboljih :)
GOOOOOOL!!!
Nemačka je duplirala prednost, posle udarca Humelsa glavom.
Povreda Uga Almeide
Almeida nije u stanju da nastavi meč, pa je umesto njega na teren ušao Eder.
Strašan šut Nanija
Odličan udarac Nanija sa desnog ćoška šesnesterca, lepo je gađao dalji rogalj Nojerovog gola, ali je za malo bio neprecizan.
Kada primi prvi gol na SP Portugal ima veoma loš skor - od devet mečeva izgubili su osam, a pobedili samo Severnu Koreju na putu ka polufinalu 1966. Tada su primili ne samo prvi, nego i drugi i treći gol, ali su onda dali vezanih pet za konačnih 5:3.
Posle vodećeg gola Nemačke Portugalci ne uspevaju da odgovore. Panceri igraju čvrsto i čekaju šansu iz polukontri.
Goran
Sada znamo zasto je ustvari Vucic isao kod Merkelove: )
Purašević
Greska Mazica, toliko o tome..
Gece je bio prebrz
Lepa akcija 'Pancera' po desnom boku, koja je završena prodorom Gecea i faulom Pereire s ledja. Mažić je odmah pokazao na belu tačku i pokazao ćuti karton Pereiri.
GOOOOOOOOL!
Miler je bio siguran sa bele tačke, Nemačka vodi!
Pereira ruši Gecea u šesnestercu
Penal za Nemačku!
I Ronaldo preti
U napadu koji je prethodio promašaju Kedire, prvi pokušaj imao je Kristijano Ronaldo, ali je Nojer uspeo da odbije loptu.
Veliki promašaj Kedire
Rui Patrisio je loše ispucao loptu, nekoliko metara od leve stative, pravo na nogu Samija Kedire, ali je veznjak Reala uspeo da promaši prazan gol.
Nemci u belom
Kontra
Portugalci su prvi put zapretili posle kontre, koju je odlično povukao Ronaldo, ali je Ugo Almeida slabo šutirao.
Pepe je i dalje na lošem glasu
'Panceri' prete već u drugom minutu, ali Pereira izbacuje u korner, posle koga nije bilo opasnosti.
Meč počinje
Sa centra su krenuli su krenuli Nemci.
Budi deo prenosa
Učestvujte u našem Live Blogu korišćenjem #b92brazil na društvenim mrežama ili putem komentara.
Miroslav Klose počinje meč na klupi za rezerve, a samo jedan gol nedostaje mu da se izjednači sa Ronaldom Luisom Nazarijom da Limom na prvom mestu večne liste strelaca na svetskim prvenstvima. Ronaldo je dao 15, a Klose za sada 14 golova.
Veliku čast da deli pravdu na stadionu Forta Nova u Salvadoru imaće srpska sudijska trojka koju će predvoditi Milorad Mažić, a pomagaće mu Milovan Ristić i Dalibor Đurđević.

Beta/AP
Podrška za Šumija
Reprezentativci Nemačke su istakli su da će eventualnu pobedu posvetiti Mihajlu Šumaheru, koji se u jutarnjim časovima probudio iz višemesečne kome.
Sastavi:
Nemačka: Nojer, Boateng, Mertesaker, Humels (Mustafi 74'), Hovedes, Lam, Kedira, Kros, Ezil (Širle 64'), Gece, Miler
Portugal: Patrisio, Koentrao (Almeida 65'), Pereira, Pepe, Alves, Mutinjo, Meireleš, Veloso, Nani, Ronaldo, Almeida (Eder 28')
Jubilej
Reprezentacija Nemačke odigraće protiv Portugalije jubilarni stoti meč na završnici Mundijala. 'Panceri' trenutno imaju skor od 60 trijumfa, 19 nerešenih i 20 poraza.