Izvor: Beta

Turističko preduzeće "Planinka" u čijem sastavu posluju banje Prolom i Lukovska, prirodni fenomen Đavolja Varoš kao i fabrika Prolom vode, i u kojem je zaposleno oko 400 radnika, pravo je bogatsvo za Toplički kraj".

"Posebno smo ponosni na ulaganje u razvoj kadrova, ali i što smo iz sopstvenih sredstava poslednjih pet, šest godina sagradili dva savremeno opremljena hotela u Lukovskoj Banji sa oko 300 ležaja, kao i pogon za flaširanje prolom vode koja je prva negazirana voda na našim prostorima koja je počela da se flassira", rekao je direktor tog preduzeća Radovan Raičević.

Dodao da je u Lukovskoj Banji, jednoj od najmlađih banja u Srbiji, u kratkom periodu sagrađeno dva hotela, dva bazena, ski staza i sportski tereni, a banja je nedavno povezana i asfaltnim putem sa Beogradom.

Lukovska banja i njena okolina, prema njegovim rečima, sada je jedino mesto u Topličkom kraju gde se beleži porast stanovništva koje je uglavnom zaposleno u hotelima.

Raičević je naglasio da "Planika" planira da i u narednom periodu ulaže u razvoj dve banje, kao i u prirodno i kulturno-istorijske spomenike, jer Kuršumlija svoju budućnost vidi u razvoju turizma.

Podeli:

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.