Nedelja, 22.11.2009.

01:39

Ujedinjenje komunista Srbije

U Novom Sadu se održava kongres ujedinjenja komunističkih partija koje postoje na teritoriji Srbije.

Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

Cilj ujedinjenja je formiranje jedinstvene partije koju će predvoditi Josip Joška Broz, unuk nekadašnjeg jugosloveskog predsednika i lidera komunistričkog pokreta u Jugoslaviji Josipa Broza. Budući predsednik Joška Broz očekuje da se novoj partiji pridruži 14 manjih stranaka komunističke orijentacije.

“Pošto su svi tražili da ja budem predsednik te partije, ja sam to morao da prihvatim na kraju. Zvaće se samo Komunistička partija. Računamo da će nam prići i članovi drugih komunističkih partija. Sa rukovodstvima tih partija nismo uspeli da se dogovorimo. Oni tvrdoglavo ostaju pri tome da ostanu sami”, kaže Broz.

“Prosto je drugo vreme, moramo se prilagoditi današnjem vremenu i evropskim integracijama i svemu onome što je promenjeno u odnosu na ono vreme, a to je i privatizacija i sve ovo što se dogodilo. Znači, imamo jedan osnovni cilj, a to je da ovom narodu vratimo dostojanstvo”, poručuje on.

Broz je naglasio da na političkoj sceni Srbije ima mesta za partiju komunističke orijentacije, pošto u Srbiji ima mnogo komunista koji su zadržali svoja ubeđenja.

Jedan od primera za to je, kako kaže, i što politika leve orijentacije jača u svetu, Evropi i okruženju.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

26 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: