Hapšenja i tračarenja

Možda se može objasniti zašto neki mediji gledaju u pasulj, kao što se precizno mogu locirati izvori koji im stoje na usluzi. Poentiranje na ljubavnicama benigno je u odnosu na pokušaj političkog poentiranja koji se providno svodi na priču da zasluga za privođenje još jednog haškog optuženika pripada samo Srbiji, mada i laici znaju da je za operacije te vrste nužna koordinacija policija više zemalja

Info

Izvor: R.D.

Sreda, 20.06.2007.

12:26

Default images

Prošlo je dvadesetak dana od hapšenja penzionisanog generala Vojske RS Zdravka Tolimira, a već pada u zaborav i hapšenje i inicijativa za izglasavanje nepoverenja Vladi Srbije zbog "laži da je Tolimir uhapšen u Republici Srpskoj". Trenutno je u žiži spekulacija slučaj penzionisanog policijskog generala Vlastimira Đorđevića, uhapšenog proteklog vikenda u Budvi.

Javnosti se, između ostalog, "otkriva" da je Đorđević pao kao žrtva ljubavnice, da su ga prijavili članovi porodice... Neki su, pak, poređali više varijanti: da se u Budvi krio duže od tri godine, da je tamo stigao pre nedelju dana, ali i da je tajno dopremljen iz Rusije... Iz tzv. pouzdanih (naravno, anonimnih) izvora stigao je aber da je informaciju o mestu Đorđevićevog skrivanja haškim istražiteljima dostavila BIA, koja je do tog podatka došla prateći aktivnosti kriminalne grupe koja obavlja poslove sa biznismenima u Crnoj Gori. Takvi izvori tvrde da je Đorđević došao u Budvu 2004. iz Kirgizije...

Možda se može objasniti zašto neki mediji gledaju u pasulj, kao što se precizno mogu locirati izvori koji im stoje na usluzi. Poentiranje na ljubavnicama benigno je u odnosu na pokušaj političkog poentiranja koji se providno svodi na priču da zasluga za privođenje još jednog haškog optuženika pripada samo Srbiji, mada i laici znaju da je za operacije te vrste nužna koordinacija policija više zemalja.

Najdalje je otišao Andreja Mladenović, portparol DSS. Potvrđujući priču o "trogodišnjem crnogorskom stažu", on traži od evropskog komesara za proširenje Olija Rena i glavne tužiteljke Haškog tribunala Karle del Ponte da kažu ko će da odgovara za to što je Đorđević bio u Crnoj Gori i kako je moguće da on tri godine tamo ostane neprimećen. On još pita kako je moguće da su pregovori sa EU prekinuti prošle godine samo 20 dana pre održavanja referenduma o nezavisnosti CG i, čak, da li je i Đorđević glasao na referendumu. Pokušaj da se ono što nije urađeno ranije prevali na teret Crne Gore u najmanju ruku je neukusan. Bilo bi umesnije da je potrparol DSS, umesto mudrovanja, podsetio za šta je optužen general Đorđević.

Dobro je što je država, u saradnji sa drugim državama, obavila posao kako valja i time sa svojih leđa skinula veliki deo tereta, a istovremeno se za neki korak približila Evropi. Loše je što neki iz vlasti i neki mediji od toga prave ruglo. Uostalom, četvorica begunaca još su na slobodi. Ima ozbiljnijih poslova od tračarenja o ljubavnicama i blaćenja Crne Gore.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: