Iako je evropsko tržište automobila u 2012. zabeležilo pad, kompanija Toyota Motor Europe (TME) objavila je da je u tom periodu povećala prodaju svojih vozila za 2%, u odnosu na 2011. godinu. Japanski proizvođač ujedno beleži rast prodaje u Evropi drugu godinu zaredom.
Nakon što je u 2012. ponovo izbila na prvo mesto po prodaji automobila u svetu, Toyota je objavila i prodajne rezultate za Evropu.
Na evropskom tržištu ukupno je prodato 837.969 automobila, što je za 15.583 više nego u 2011. godini. Od ukupnog broja kupcima je isporučeno 792.359 Toyota, dok ostatak od 45.610 automobila otpada na vozila marke Lexus.
U istom periodu tržišni udeo Toyote u Evropi porastao je na 4.5%, što je za 0.3% više nego 2011.
Najprodavaniji Toyotin model u Evropi u 2012. bio je Yaris. Ukjlučujući i hibridnu verziju ovog automobila, kupcima je isporučeno 182.841 Yarisa.
Toyota RAV4 za 2013.
"Zbog uvođenja novih proizvoda u 2012, dobrih prodajnih rezultata Yarisa i našeg asortimana hibridnih vozila, uspeli smo da postignemo rast bez obzira na teške uslove na evropskom tržištu", rekao je Didier Leroy, predsednik i generalni direktor Toyota Motor Europe.
"Očekujemo da će i 2013. godina biti izuzetno zahtevna, ali smo ubeđeni da će Toyota i Lexus na evropskom kontinentu nastaviti rast i treću godinu za redom", dodao je Leroy.
Dodatni rast prodaje u 2013. predviđa se na osnovu najavljene Toyotine ofanzive u C segmentu, uz uvođenje novog Aurisa, novog Auris Touring Sports, novog Versa i četvrte generacije modela RAV4.
Toyota Yaris Hybrid
U zapadnoj Evropi, Toyota je u 2012. godini najbolji rezultat ostvarila u Velikoj Britaniji gde je ukupno isporučeno 101.822 automobila, odnosno 12 odsto više bego u prethodnoj godini.
U centralnoj i istočnoj Evropi, Toyota Motor Europe zabeležila je odličnu prodaju u Rusiji i Ukrajini, uz povećanje od 27% u Rusiji (169.282 vozila), odnosno 13% u Ukrajini (15.676 vozila).
Prodaja Lexus vozila u Evropi povećana je za 4.5% u odnosu na 2011, za šta je najviše zaslužan uspeh modela CT 200h i lansiranje Lexusa GS i ES, kao i osveženog RX modela.
Za Lexus, Rusija je i dalje veoma važno tržište, uz prodaju od 15.655 vozila, 14% više nego u 2011. Takođe, u Holandiji je zabeležen visok rast prodaje Lexusa CT 200h od 43%.
Lexus CT 200h
Godina koja je iza nas bila je prekretnica za prodaju Toyota i Lexus hibrida u Evropi. Ta dva proizvođača po prvi put su na evropskom tržištu prodali više od 100.000 hibridnih vozila u jednoj kalendarskoj godini.
Hibridna vozila su 2012. godine činila više od 13% prodaje kompanije Toyota Motor Europe, a prodato je ukupno 109.478 takvih automobila (83.699 Toyota i 25.779 Lexusa) .
U Holandiji, Toyota i Lexus hibridi činili su 45% prodaje svih vozila ova dva brenda. Kada je Lexus u pitanju, hibridna vozila su 2012. predstavljala čak 90% prodaje te marke u zapadnoj Evropi.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini – 1.382. dan. Tri osobe su povređene u masovnom vazdušnom napadu ruskih trupa u Kijevskoj oblasti, saopštio je jutros načelnik kijevske vojne administracije Nikola Kalašnik.
Rat u Ukrajini – 1.383. dan. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski razgovarao je telefonom sa specijalnim američkim izaslanikom Stivom Vitkofom i zetom američkog predsednika Džaredom Kušnerom o okončanju rata u Ukrajini.
Evropski čelnici potajno savetuju ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom da bude izuzetno oprezan u vezi sa naporima Sjedinjenih Država da postignu mirovni sporazum s Rusijom.
Rat u Ukrajini – 1.383. dan. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski razgovarao je telefonom sa specijalnim američkim izaslanikom Stivom Vitkofom i zetom američkog predsednika Džaredom Kušnerom o okončanju rata u Ukrajini.
Mozak neurotipične dece mlađe od pet godina prolazi kroz ubrzanu fazu razvoja, zbog čega je posebno zabrinjavajuće to što veliku grupu ove dece nenamerno izlažemo ogromnim količinama štetnog digitalnog sadržaja, koji remete taj ključni period.
U novom Netfliksovom filmu "Džej Keli" (Jay Kelly) publika svedoči neočekivanom, ali izuzetno simpatičnom paru Džordža Klunija i Adama Sandlera, koji rade zajedno na ekranu sa lakoćom starih prijatelja.
Božić je pred vratima, a s njim i nezaobilazno gledanje prazničnih klasika. Jedan od najomiljenijih bez sumnje je Elf (Vilenjak) iz 2003. godine, priča o Badiju, čoveku koji je odrastao među vilenjacima i koji traži svog biološkog oca.
The ICC has issued arrest warrants for Russian President Vladimir Putin and five other individuals over their alleged involvement in war crimes in Ukraine.
The Navy of Iran’s Islamic Revolutionary Guard Corps fired ballistic and cruise missiles at simulated targets in the Persian Gulf during two days of military drills aimed at deterring foreign threats.
Former CIA agent John Kiriakou has revealed which countries he currently considers the most dangerous in the world, recalling trips that ended in tragedy.
American basketball player Wade Baldwin spoke about the wave of coaching changes in elite European basketball, including the resignations of Željko Obradović and Ettore Messina, as well as the dismissal of Igor Kokoškov.
Više od 400 modaratora sadržaja u britanskom TikTok timu je ostalo bez posla, a kompanija navodi da će se više oslanjati na veštačku inteligenciju kako bi postigla veću brzinu i efikasnost.
Honor je za 2026. godinu već isplanirao modele sa kapacitetima do 7.500 mAh, među kojima će jedan od prvih biti Honor Magic8 Lite. Njegov debi se očekuje već u januaru.
Suzuki Jimny širom sveta i dalje živi punim plućima iako se od 2018. gotovo nije menjao. Godinama se čekala pikap verzija malog terenca, a Suzuki je konačno rekao šta će biti s tim.
Komentari 2
Pogledaj komentare