Vaterpolo

Sreda, 05.06.2019.

20:20

Tuča na tribini, drama u bazenu – Šabac potopio Zvezdu za istorijsku titulu!

Vaterpolisti Šapca novi su šampioni Srbije, pošto su sa 2-1 u seriji savladali Crvenu zvezdu.

Izvor: PT

Autor: PT

U odlučujućem meču u Šapcu, domaći vaterpolisti uspeli su da posle drame i velike borbe dođu do istorijski titule – 10:9 (1:1, 4:3, 4:2, 1:3)

Meč je, između ostalog, obeležila i tuča na tribini u drugoj četvrtini, zbog koje je duel bio prekinut više od petnaest minuta.

Heroj pobede bio je Rogač, koji je na petnaest sekundi do kraja postigao odlučujući gol za veliko slavlje na tribinama.

Oba tima dosta nervozno su ušla u utakmicu, što se videlo i na semaforu. Vasić je bio precizan za Zvezdu, a Vučinić za Šabac i prva četvrtina završila se rezultatom 1:1.

U drugoj deonici ekipe su se raspucale. Vučinić je bio veoma raspoložen, u Zvezdi je pogađao Šulc, a na pauzu se otišlo sa rezultatom 5:4 za domaći sastav. Druga četvrtina je potrajala pola sata, pošto je bio prekid od 15 minuta, zbog nereda na tribinama.

Treća četvrtina ispostaviće se ključna. Domaći igrači su sve pogađali, prednost je rasla, a na kraju se u poslednjih osam minuta ušlo s rezultatom 9:6. Ipak, stegla se ruka Šapčanima, dok su se crveno-beli razigrali u 4/4.

Na minut do kraja rezultat je bio nerešen i Zvezda je bila veoma blizu preokreta. U tom trenutku kao heroj se istakao Rogač, koji je na 15 sekundi do kraja postigao gol za konačan rezultat – 10:9.

Uživo:

I čet

0:1 – Zvezda postiže prvi gol na meču. Precizan s peterca bio je Vasić.

0:1 – Marko Ilić je pokušao da savlada Kralja, međutim nije uspeo u toj nameri. Nešto slabiji početak Šapčana.

1:1 – Đorđe Vučinić postiže prvi gol za domaći sastav. Nerešeno je na sredini prve četvrtine.

1:1 – Kraj prve četvrtine. Rezultat na semaforu je nerešen.

II čet

1:2 – Kristijan Šulc donosi prednost Crvenoj zvezdi.

1:3 – Novi pogodak Šulca. Šabac ima dva gola zaostatka.

2:3 – Vučinić smanjuje zaostatak.

3:3 – Ponovo Vučinić. Nerešeno je u Šapcu.

4:4 – Velika borba u Šapcu! Nerešeno je pred kraj druge deonice.

** Izbila je tuča na tribinama gde su se nalazili navijači Crvene zvezde. Sudije su prekinule igru, međutim očekuje se da se uskoro nastavi.
** Utakmica još nije nastavljena. Delegat gleda kakvo je stanje na tribinama. Policija je ušla na iste i sada čuva bezbednost. Meč bi trebalo da bude nastavljen.
** Vreme stoji... Vaterpolisti su u bazenu i čeka se nastavak. Podsećamo, bio je incident na tribinama i zbog toga traje prekid od 15 minuta. Sudije čekaju da se policija i redari rasporede na tribini.

4:4 – Utakmica je nastavljena posle 15-minutne pauze. Do kraja četvrtine ostao je još minut.

5:4 – Aleksa Petrovski postiže gol za vođstvo Šapca!

5:4 – Kraj druge četvrtine. Šabac ima +1. Ovaj period igre obeležio je incident na tribinama. Posle kratke pauze, utakmice će biti nastavljena.

III čet

6:4 – Granitna odbrana Šapca. Eraković postiže gol za domaći tim, koji ima +2.

7:4 – Gol za Šabac. Aleksa Petrovski lukavo je savladao Kralja! Na drugoj strani loš šut Tankosića. Crveno-beli dugo nisu postigli gol.

8:4 – Novi gol Erakovića! Šabac dodatno uvećava prednost.

8:5 – Konačno gol za Zvezdu! Precizan je bio Tankosić.

9:5 – Nebojša Toholj, centar Šapca, ponovo donosi domaćem timu +4.

9:6 – Veljko Tankosić s petarca smanjuje zaostatak Crvene zvezde. Još 36 sekundi do kraja četvrtine. Kraj četvrtine, Šabac pred poslednjih osam minuta ima +3.

IV čet

9:6 – Počela je poslednja četvrtina. Do kraja je ostalo još šest minuta.

9:7 – Crvena zvezda smanjuje rezultat. Biće drame u Šapcu.

9:8 – Šabac ne može do gola, Zvezda je na samo -1. Do kraja je ostalo još četiri minuta.

9:8 – Još minut i po do kraja utakmice! Odbranio se beogradski klub. Vreme teče, Šabac još nije uspeo da dâ gol u poslednjoj deonici. Napad imaju crveno-beli.

9:9 – Gol! Dušan Vasić donosi izjednačenje Zvezdi. Do kraja je ostalo još 60 sekundi.

10:9 – Igrač više za Šabac. Goooool! Na petnaest sekundi do kraja Rogač pogađa za vođstvo Šapca! Zvezda nije uspela da dođe do gola i Šabac je šampion Srbije.