Lans ostao u trci za titulu VIDEO

Fudbaleri Lansa ostvarili su veliku pobedu u trci za titulu u prvenstvu Francuske.

Izvor: Z.K.

Subota, 01.04.2023.

22:55

Oni su kao gosti slavili protiv ekipe Rena, 1:0 (1:0) u susretu 29. kola Lige 1.

Bio je to drugi uzastopni trijumf Lansa i 17. u ovoj sezoni, dok je Ren zabeležio deveti poraz.

Gosti su bolje otvorili meč, propustili dve prilike u prvih 15 minuta, a onda je usledio momenat odluke.

U 31. minutu posle centaršuta sa desne strane Luj Openda je visoko skočio i glavom loptu sproveo u mrežu Rena.

Dva minuta kasnije Benžaman Burigo je mogao da povisi na 2:0, ali je pogodio prečku.

Renu je u 87. minutu poništen gol zbog ofsajda i to posle intervencije iz VAR studija pa je ostalo 0:1.

U drugom susretu danas, Okser je takođe sa 1:0 pobedio ekipu Troa, a strelac je bio Nijang u 73. minutu.