Utorak, 28.03.2023.

17:30

"Medvedeva ne vidim kao Grend slem šampiona ili No.1"

Francuski teniser Kventan Alis suočiće se u osmini finala Majamija sa Danilom Medvedevim, kojeg poznaje odavno.

Autor: MT  |  Izvor: B92

EPA-EFE/RAY ACEVEDO

Njih dvojica su ista generacija (1996) i znaju se još iz dečačkih dana, kada je Rus stigao u Francusku na tenisku akademiju.

Igrali su samo jednom zvanično, na fjučersu u Francuskoj 2015, kada je Alis slavio rezultatom 7:6, 6:4.

Alis, trenutno 79. na ATP listi, kaže da je zbog toga njegova percepcija Medvedeva drugačija nego kod ostalih.

"To nije bio Danil kakvog sada poznajemo. Bilo je to u Poatjeu, tek je stigao u Francusku. Pravio je mnogo grešaka, bio veoma nervozan. Upoznali smo se na fjučersu, čak smo se i ranije družili na juniorskim turnirima. Tako da, ne vidim ga nužno kao Grend slem šampiona ili svetskog broja 1. To je mala prednost", rekao je Alis.

Meč je na programu u sredu od 02.30.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 5

Pogledaj komentare

5 Komentari

Možda vas zanima

Region

U komšiluku proglašeno stanje uzbune: Sve staje

Operativni štab Opštine Kakanj proglasio je danas epizodu "uzbuna", zbog velikog zagađenja vazduha, štetnih čestica po zdravlje stanovništva i preduzimanju mera u skladu sa Planom interventnih mera u slučaju prekomerne zagađenosti.

15:55

16.1.2026.

2 d

Podeli: