Neverovatno – Stankovićeva Sampa ispustila pobedu u 99. minutu!

Fudbaleri Sampdorije prekinuli su niz od pet uzastopnih poraza u Seriji A, ali će se sa gostovanja Monci vratiti veoma tužni 2:2 (1:1).

Izvor: SS

Ponedeljak, 06.02.2023.

22:45

Tim Dejana Stankovića je imao pobedu u rukama do devetog minuta nadoknade, čime bi se konačno značajnije pomakao sa dna tabele, ali je primio gol iz jedanaesterca.

Prethodno je Sampa dva puta vodila golovima Manola Gabijadinija.

Prvi put je pobegao čuvaru i dugu loptu pretvorio u gol u 12. minutu, da bi u 13. minutu nastavka odbitak smestio u mrežu.

Između ta dva pogotka je Andrea Petanja lepo pogodio levom nogom za prvo izjednačenje Monce, a na drugo se čekalo do pomenutog 99. minuta.

Tada je Nikola Muru oborio igrača i sudija Daniele Čifi je zasluženo pokazao na "belu tačku".

Najstrožu kaznu izveo je Mateo Pesina i doneo konačnih 2:2, te rastužio Stankovića još jednom ove sezone.

Monca je na 10. mestu sa 26 osvojenih bodova, dok Sampdorija ostaje pretposlednja sa 10 bodova. Serija A, 21. kolo:
Verona – Lacio 1:1 (0:1)