Jović pogurao Fiorentinu ka polufinalu Kupa Italije VIDEO

Luka Jović je posle skoro tri meseca postigao gol u dresu Fiorentine.

Izvor: Z.K.

Sreda, 01.02.2023.

20:00

U susretu četvrtfinala Kupa Italije u kom su "ljubičasti" na stadionu "Artemio Franki" pobedili Torino sa 2:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, a onda je sve rešeno u poslednjoj trećini meča.

Taj vodeći gol su obeležili reprezentativci Srbije, Aleksa Terzić, koji se našao u ulozi asistenta i Jović, strelac.

Igrao se 65. minut kada je Terzić sjajno centrirao sa leve strane, Jović sve nadskočio i glavom poslao loptu u mrežu "bikova" koju je čuvao srpski reprezentativac Vanja Milinković-Savić.
Meč je rešen u poslednjem minutu utakmice.

Lopta je na ivici kaznenog prostora došla do Džonatana Ikonea koji je snažnim udarcem poslao u mrežu za 2:0.
Gosti su u trećem minutu nadoknade preko Jana Karamoa uspeli da smanje na 2:1, ali nije bilo previše vremena da izbore produžetak.

Jović je na terenu ostao do 74. minuta kada ga je zamenio Kabral, dok su Terzić i Nikola Milenković odigrali ceo meč.

Na drugoj strani, Vanja Milinković-Savić je takođe bio na golu svih 90 minuta.

Novajlija Ivan Ilić je debitovao sa klupe, igrao je poslednjih 28 minuta utakmice.

Gosti su imali samo jednu šansu i to u drugom minutu preko Samjuelea Rikija, potom je Rolando Mandragora iz Fiorentine u 19. pogodio stativu.

Nikola Milenković je mogao da se upiše u strelce u 44. kada je sjajno skočio i zahvatio loptu glavom, a lopta za malo otišla iznad prečke.

Fiorentina će u polufinalu igrati sa pobednikom susreta između Rome i Kremonezea.