Veliki preokret Splita u Laktašima

Košarkaši Splita upisali su trijumf na gostovanju ekipi Igokee rezultatom 92:88 u utakmici 17. kola regionalne ABA lige.

Izvor: SS

Subota, 28.01.2023.

19:15

Splićani su napravili veliki preokret u drugom poluvremenu, nadoknadivši devet poena minusa u poslednjim minutima meča.

Zapravo, Igokea je vodila 86:77, a onda je krenula velika serija gostiju 15:2 i njom je završen susret.

Mavra je bio čovek preokreta i najefikasniji igrač susreta sa 24 poena i šest skokova, dok su Nelson i Šorter imali 18, odnosno, 17. poena.

U ekipi Igokee najbolji je bio Nikola Tanasković sa 19 poena, dok je Dragan Milosavljević dodao 16.

Igokea je na 11. mestu na tabeli sa skorom 5-11, dok Split ima jednu pobedu više i nalazi se na 8. poziciji.