Iz Berlina prete Bajernu – Mašović strelac u ubedljivom porazu

Fudbaleri Union Berlina su rezultatom 2:0 pobedili Hertu u gradskom derbiju 18. kola Bundeslige.

Izvor: SN

Subota, 28.01.2023.

17:30

Soeren Stache/dpa via AP

Berlinski derbi je ovoga puta pripao Unionu koji je srušio Hertu bez većih problema i najavio ludnicu u trci za šampionsku titulu u Nemačkoj.

Union sada ima 36 bodova koliko i Bajern Minhen koji nešto kasnije u toku dana dočekuje Ajntraht iz Frankfurta na Alijanc Areni.

Bavarci su se uzdali u momke u plavom, ali Herta jednostavno nije mogla da se nosi sa Unionom i uprkos ljutoj borbi i jakom otporu upisala novi poraz u Bundesligi.

Danilo Doehi je u 44. minutu kaznio odbranu Herte i doneo gostima vođstvo od 1:0, pa se sa tim rezulatom na poluvreme i otišlo.
Herta je bila spremna da uzvrati, imala čime i da zapreti, ali ih je ponovo jedna neopreznost skupo koštala.

Nakon kornera je "pukla" kontra, odlično je istrčana tarnzicija i u nekoliko dodavanja odbrana ispada pa Seguin na asistenciju Bekera postiže lagan pogodak za vođstvo od 2:0.

Morao je VAR da pregleda situaciju, ali je sve bilo čisto i gol je priznat.

Pokušala je Herta u nekoliko navrata da makar ublaži poraz, ali ništa od toga nisu uspeli i Unionu pripada veliki derbi nemačke prestonice.

Srpski reprezentativac Erhan Mašović bio je strelac za Bohum u ubedljivom porazu od Majnca 5:2. Karim Onisivo je bio veoma dobar i het - trikom razbio odbranu Bohuma za novu dramu u borbi za opstanak.

Borusija Menhengladbah je takođe bila ubedljiva i sa 4:1 nadigrala Hofenhajm na njihovom stadionu.