Cedevita Olimpija "pokorila" Zagreb

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su Cibonu rezultatom 90:78 u meču 9. kola ABA Lige.

Izvor: SN

Subota, 03.12.2022.

18:45

Cedevita Olimpija

Cedevita Olimpija je u svom nekadašnjem domaćem gradu obezbedila peti trijumf u regionalnom šampionatu.

Cibona je upalila alarme i ovo im je četvrti uzastopni poraz, a ukupno peti u ABA Ligi.

Najveći deo posla su gosti iz Ljubljane odradili u drugoj četvrtini koju su dobili sa 27:18 i na poluvreme otišli sa prednošću 50:43, pa do kraja susreta nisu imali većih problema da zadrže vođstvo i ostvare trijumf.

Sa 22 poena je najefikasniji bio igrač Cibone Lovro Mazalin, Sven Smajlagić je imao 19 uz 4 skoka, a Aleksandar Aranitović je sa 10 poena bio dvocifren.

U redovima Cedevita Olimpije, 20 poena je imao bivši igrač Virtusa Amar Alibegović, 19 Džoš Adams, po 11 Jeremić i Murić, a 10 poena i 10 asistencija bio je učinak Jogija Ferela.