Subota, 14.05.2022.

17:15

Cicipas se revanširao Zverevu za finale Rima!

Grčki teniser Stefanos Cicipas savladao je Aleksandera Zvereva i postao prvi finalista Mastersa u Rimu.

Izvor: MT

Autor: MT

Trenutno peti igrač sveta je Nemca pobedio posle preokreta – 4:6, 6:3, 6:3 i tako mu se revanširao za poraz u Madridu pre nedelju dana.

Cicipas je tako osmi put slavio u 12. međusobnom duel sa velikim rivalom i obezbedio prvi meč za titulu u "večnom" gradu.

Prvi set je bio miran, sve do sedmog gema, kada je Zverev stigao do prve brejk lopte, koju je odmah iskoristio, a nešto kasnije i priveo ovaj period kraju, u svoju korist.

Cicipas je bolje započeo drugi set i posle duple servis greške protivnika u drugom gemu, poveo.

Već u narednom se suočavao sa brejk loptama, dve, ali je odoleo i potvrdio brejk.

Prilike za novi je propustio u šestom gemu, ali sve ovo mu je, ipak, bilo dovoljno da izjednači na 1-1 u setovima.

Do tog momenta duel je bio preslikan onom iz Madrida prošle subote, međutim, sada je Cicipas bio taj koji je zadao prvi udarac rivalu.

Sačekao je greške Zvereva u petom gemu i oduzeo mu servis. Do kraja susreta nije davao nikakve šanse trećem teniseru sveta, napravio je još jedan brejk i prošao u finale.

Tamo će igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Novak Đoković i Kasper Rud (subota, ne pre 19.30).