Cicipas preživeo Dimitrova i dve meč lopte

Grčki teniser Stefanos Cicipas pobedio je Grigora Dimitrova sa 2-1.

Izvor: RM

Autor: RM

U meču koji je trajao dva sata i 39 minuta, grčki teniser je nakon taj-brejka slomio otpor Dimitrova u trećem setu i plasirao se u narednu rundu. Rezultat po setovima bio je 6:3, 5:7, 7:6(4).

Stefanos Cicipas će se u osmini finala Masters turnira u Rimu sastati sa ruskim teniserom Karenom Hačanovim, koji je savladao Pabla Karenjo-Bustu.

Prvi set je pripao grčkom teniseru, koji ga je priveo kraju rutinski, rezultatom 6:3.

Grku je bio dovoljan jedan brejk, koji je napravio odmah na startu meča i delovalo je da će Cicipas lako završiti posao protiv Dimitrova.

Ipak, Bugarin se nije predao.

Iako je Cicipas u drugom setu na 5:4 servirao za meč, Dimitrov je napravio brejk sa nulom!

Bugarski teniser je zatim osvojio gem na svoj servis da bi set privei kraju rezultatom 7:5, nakon što je opet napravio brejk.

U trećem setu Cicipas je imao tri brejk lopte, ali Grigor Dimitrov nije dozvolio brejk.

Dimitrov je vodio sa 5:4 u odlučujućem setu i Cicipas je servirao za ostanak u meču. Na servis protivnika Dimitrov je imao i meč loptu na 30:40, ali je Grk uspeo da dođe do osvojenog gema.

Dimitrov je zatim poveo sa 6:5, ponovo prebacivši pritisak na rivala.

Cicipas je uspeo da sačuva svoj servis iako je Dimitrov imao 0:30, a zatim i još jednu meč loptu. Usledio je taj-brejk.

Cicipas je došao do prednosti od 5:0 u taj-brejku i činilo se da je sve gotovo. Međutim, Dimitrov se ni ovog puta nije predao već je vezao četiri poena, vrativši dva mini-brejka.

Cicipas je uprkos tome na svoj servis došao do meč lopte koju je iskoristio i trijumfovao na ovom meču.