Posle drame i velike borbe – Đoković dobio rivala

Najbolji teniser sveta Novak Đoković će u drugom kolu Mastersa u Parizu igrati protiv Mađara Martona Fučoviča.

Fučovič je u prvom kolu savladao Fonjinija sa 2-1 u setovima.

Po setovima bilo je 6:1, 6:7(8:6), 7:6(7:5).

Mađar je bio bolji u prvom setu od indisponiranog Fonjinija, koji se mučio i sa povredom.

Loše je servirao, loše se kretao, ništa mu nije išlo od ruke. Sve je to iskoristio Fučovič i napravio dva brejka.

Vodio je 5:0 i imao 15:30, ali je Fonjini ipak uspeo da se upiše na semafor. Prvi set Fučovič je osvojio sigurnim servis gemom za 6:1.

Delovalo je da će Fučovič lako pobediti Fonjinija, ali se onda desila Fabiova magija.

Na startu drugog seta razmenili su brejkove, a novi je Fučovič napravio pri rezultatu 2:2.

Nije uspeo da ga potvrdi, pa ga Fonjini vraća i preokreće na 4:3 u drugom setu.

Nije bilo ni brejk lopti ni brejkova, pa je drugi set otišao u taj-brejk.

Fučovič je poveo 2:0, pa je Fonjini vratio mini-brejk, ali Fučovič ga opet pravi za 3:2, ali Fonjini igra poen meča i poluvolejem dolazi do 3:3. Onda je poveo 4:3 i imao je prednost mini-brejka.

Posle dva sjajna poena, pravi veliku grešku i Fučovič dolazi do 4:4. Fonjini je poveo 5:4, ali je dva poena zaredom osvojio Fučovič i došao do meč lopte.

Propustio je svoje prilike Mađar, pa Fonjini dolazi do 7:6 i set lopte i koristi je. Otišlo se u treći odlučujući set.

Na startu odlučujućeg seta, Fonjini pravi brejk. pa ga zatim i potvrđuje.

I od 0:2, Fučovič vraća brejk i potvrđuje ga, pa dolazi do 3:2. Na 3:2 za Mađara, Fonjini je spasao tri brejk lopte i izjednačio na 3:3.

Fonjini se opet susretao sa brejk loptom u osmom gemu, ali je ponovo ubacio u svoj prepoznatljiv ritam, preokrenuo i izjednačio na 4:4.

Pri rezultatu 4:4 vodila se velika borba na servis Mađara i Fonjini je došao do brejk lopte. Fučovič je odlično odservirao i promašio zicer na mreži, pa Italijan dolazi do brejka.

Servirao je za pobedu i ispromašivao se, pa Fučovič dolazi do 0:40 i tri brejk lopte. Spašava prve dve, ali treću koristi Fučovič i bilo je 5:5.

Otišlo se u taj-brejk i tamo je odlučen pobednik ovog neverovatnog meča.

Ponovo je Fučovič kao i u drugom setu poveo 2:0 i ponovo je Fonjini okrenuo na 3:2 sa mini-brejkom. Odmah je uzvratio Mađar i izjednačio na 3:3. Zatim Mađar pravi mini-brejk za 4:3, pa potvrđuje za 5:3.