Utorak, 17.11.2020.

20:40

Cicipas poslao Tima u polufinale, a Rubljova da "pakuje kofere"!

Stefanos Cicipas savladao je Andreja Rubljova sa 2-1 u setovima (6:1, 4:6, 7:6) u drugom kolu Završnog Mastersa u Londonu.

Izvor: MT

Autor: MT

Cicipas poslao Tima u polufinale, a Rubljova da
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Grčki teniser će se u četvrtak za plasman u polufinale boriti sa Rafaelom Nadalom.

Rubljov je takmičenje završio, dok je Dominik Tim sada i definitivno osigurao prvo mesto u grupi.

Rus je na meč lopti u taj-breku odlučujućeg seta napravio duplu servis grešku i tako ispustio trijumf.

U prvom setu Rubljov praktično nije postojao.

Bio je preterao stegnut i nervozan, baš kao i u duelu sa Rafaelom Nadalom na startu, kada je izgubio rutinski.

Nije Cicipas svoj prvi gem na meču dobio baš glatko. Uspeo je Rus da stigne do 30:30 i sve je to naslućivalo da bi otpor ruskog igrača mogao i morao da bude veći.

Cicipas je tu pretpostavku oborio brzopotezno. Napravio je jedan brejk, pa drugi, a onda i stigao do prvog seta za samo 19 minuta igre.

Ne pamti se da je na ovom nivou jedan setu u meču muškog singla završen ovako brzo.

Sa brzim gemovima teniseri su nastavili i na početku drugog seta.

Serveri su bili sigurni, sve do sedmog gema, kada je Cicipas imao dve vezane brejk lopte.

Ipak, loš bekhend, a potom i odličan forhend rivala učinili su da šansa propadne.

Ubrzo se ispostavilo da je ovo bio ključni deo ovog dela igre.

Rubljov je tri gema kasnije stigao do isto toliko vezanih set lopti. Iskoristio je prvu i izjednačio rezultat.

Borba je nastavljena i u trećem setu.

U trećem gemu Cicipas je propustio veliku priliku da prelomi meč u svoju koristi.

Imao je čak pet brejk lopti, ali uzalud, Rus se odbranio.

Nastavili su po principu gem za gem i tako stigli do taj-breka odlučujućeg seta.

Cicipas je imao u jednom trenutku 5:2, ali je Rubljov vezao četiri poena zaredom i stigao do meč lopte, koju je uprskao duplom servis greškom.

Od toga nije uspeo da se oporavi i na kraju je izgubio, te završio takmičenje u Londonu.

Igraće, doduše, za prestiž sa Timom u četvrtak, dok će se Cicipas i Nadal boriti za drugo mesto.

Tok meča mogli ste da pratite u LIVE BLOGU B92.net.