Sreda, 14.10.2020.

16:23

Kecmanović ispao u osmini finala Sankt Peterburga

Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je učešće na ATP turniru u Sankt Peterburgu.

Photo by Michael Reaves/Getty Images

Bolji od Kecmanovića bio je teniser iz Velike Britanije Kameron Nori posle tri odigrana seta – 7:5, 6:7, 6:3.

Meč je trajao dva sata i 47 minuta.

Meč je Nori odmah otvorio brejkom u drugom gemu i došao do 3:0, a u svoja dva prva servis gema neutralisao je tri brejk lopte.

Miomir je uzvratio u petom gemu, ali je već u šestom ponovo ispustio svoj servis i opet napravio brejk u sedmom gemu.

Delovalo je da set ide u taj-brejk, ali Nori brejkuje Kecmanovića pri rezultatu 6:5 i osvaja prvi set.

Izjednačena borba bila je u drugom setu sve do devetog gema, kada Kecmanović koristi treću brejk loptu i dobija priliku da servira za izjednačenje.

Ipak, Nori pravi brejk i uvodi set u taj-brejk, gde je Kecmanović bio bolji i uspeo da izbori odlučujući set.

Nori je napravio brejk u trećem gemu trećeg seta i poveo, a do kraja meča nije dopustio Kecmanoviću nijednu brejk loptu, već je novim brejkom u devetom gemu završio meč.

Trenutno 75. teniser sveta u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz meča Andrej Rubljov – Kotov/Amber.