U poslednjem meču dnevnog programa Adrija Tura u Beogradu Aleksandar Zverev je bio bolji od Filipa Krajinovića

Izvor: SS

Autor: SS

Sašino buđenje u

Nemački teniser je posle velike borbe i drame u drugom i trećem setu došao do trijumfa rezultatom 2:0 (4:0, 4:3).

Ovim susretom kompletirani su mečevi prvog kola, a od 19:30h sledi večernji program u Teniskom centru "Novak".

U prvom setu Krajinović je bio prilično furiozan i bez izgubljenog gema je stigao do vođstva.

Poveo je i sa 2:0 u nastavku, ali se tada "probudio" Zverev i počeo da napada, odnosno, tera protivnika da se mnogo teže izbori za osvojen poen.

Može se reći da se trgao u "minut do 12" i sve je krenulo bolje za njega.

To je unelo snagu Nemcu, te je u petom gemu imao tri "brejk" lopte i bio nadomak preokreta.

Ali Krajinović je uspeo da osvoji naredna tri poena, od kojih dva "drop-šotom" i izvuče se iz neugodne situacije.

Ušlo se potom u "taj-brejk" u kom je ponovo bilo dramatično, ali je kao pobednik izašao Zverev i sa 7:5 je uveo meč u odlučujući set.

Ponovo smo gledali dramu. Treći set je doneo prvi meč-loptu za Zvereva pri servisu Krajinovića i rezultatu 3:2.

Ali, Filip se izvukao iz neugodne situacije i uveo odlučujući set u novi "taj-brejk".

Ipak, tada je Nemac osvojio prvih pet poena i povratka više nije bilo.