Nedelja, 16.06.2019.

16:30

Poraz Kecmanovića u kvalifikacijama u Haleu

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u glavni žreb turnira u Haleu, koji se igra na travi za nagradni fond od od 2.08 miliona evra.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

EPA-EFE/JULIEN DE ROSA

Kecmanovića je u poslednjoj kvalifikacionoj rundi savladao Portugalac Žoao Souza, 6:7 (8), 6:4, 6:1 u meču koji je trajao 117 minuta.

Šteta, jer da je Miomir uspeo da pobedi, Srbija bi u glavnom žrebu imala dvojicu tenisera, pošto će Laslo Đere u prvoj rundi igrati protiv domaćeg tenisera, Jana Lenarda Štrufa.

Kecmanović je dobro počeo meč, uspeo je prvi set da reši u svoju korist u taj brejku koji je dobio rezultatom 10:8.

Držao se dobro sve do sredine drugog seta kada je u petom gemu Souza načinio brejk koji mu je bio dovoljan da neštoi kasnije izjednači u setovima.

U setu odluke, Souza je igrao daleko bolje, poveo je sa 4:0 i potom lako završio meč u svoju korist.

Prvi nosilac turnira je Švajcarac Rodžer Federer koji na startu takmičenja koje je osvajao čak devet puta igra protiv Australijanca Džona Milmana.