Subota, 18.05.2019.

18:28

Nestvaran preokret Krajinovića za finale Hajlbrona

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u finale Čelenedžera u Hajlbronu pobedom nad Italijanom Stefanom Travaljom posle preokreta.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Al Bello/Getty Images

Krajinović će došao do pobede posle dva časa tenisera – 1:6, 7:6, 6:1.

Filip je došao do četvrte uzatopne pobede i plasirao se u finale Hajlbrona, a Italijana je pobedio po prvi put u karijeri.

Travalja je u prvom setu iskoristio brejk lopte u oba gema u kojima ih je imao, dok je spasao jednu koju se suočio.

U drugom setu Italijan je napravio još dva brejka i poveo sa čak 4:1. Izlgedalo je kao da će ovo biti razočaravajuć meč za Filipa u kojem će uzeti jedva tri gema, ali se onda desio spektakularan preokret.

Ekspresno je vratio oba brejka zaostatka, izjednačio na 4:4, a onda u taj-brejku odveo meč u treći set.

U odlučujućem delu igre srpski teniser je koristio svoje šanse a anulirao protivnikove, kojih je bilo tri, te se plasirao u meč za titulu.

Momak iz Sombora će se za trofej boriti sa Belgijancem Arturom De Grefom.