Nedelja, 14.10.2018.

09:38

Garsija bez izgubljenog seta osvojila Tjanđin

Francuska teniserka Karolin Garsija savladala je sa 2-0 u setovima Čehinju Karolinu Pliškovu i osvojila turnir u Tjanđinu.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Emmanuel Wong/Getty Images

Garsiji je bilo potrebno jedan čas i 44 minuta da rezultatom 7:6(7), 6:3 eliminiše Pliškovu i okiti se novom titulom.

Francuskinja je ovom pobedom osvojila svoju šestu WTA titulu u karijeri.

U prvom setu finala bilo je dosta napeto – Pliškova je spasila tri vezane brejk prilike, a onda se, bez oscilacija prilikom servisa, došlo do taj-brejka. Taj deo igre je mnogo bolje otvorila Čehinja i povela sa čak 5:1, ali je Garsija osvojila osam od narednih deset poena i povela sa 1-0.

Propuštena ogromna prednost u taj-brejku došla je glave Pliškovoj čija se igra totalno "raspala". Protivnica je veoma lako povela sa 5:1, ali je češka teniserka ipak uspela da joj oduzme servis. Ipak, to poboljšanje u njenoj igri došlo je prekasno i bilo dovoljno da samo ublaži poraz.

Karolin je sa po 2-0 bila bolja, pored Pliškove, i od Sjun, Žang, i Hsije, dok joj je Petra Martić predala posle izgubljenog prvog seta.

Garsija je trijumfom osvojila 280 WTA bodova i inkasirala 163.265 dolara i napravila dobar korak ka povratku u Top 10.