Nedelja, 20.05.2018.

13:50

Miladinović zaustavljen na korak od prvog ATP turnira

Marko Miladinović, mladi srpski teniser, poražen je od Bernaba Zapate Miraljesa, u finalu kvalfikacija za ATP turnir u Ženevi

Photo by Michael Dodge/Getty Images

Miladinović, koji ima samo 17 godina, poražen je u dva seta od Španca – 6:4, 6:1.

Presudan bio je prvi set u kojem je 896. igrač sveta imao 4:3 i brejk prednosti, međutim tri godine stariji Miraljes dobio je tri gema zaredom i osvojio prvi set (6:4).

U drugom setu Miladinović izgubio je dva svoja servis gema i 291. teniser planete lako je doša do trijumfa.

Turnir u Ženevi se igra za nagradni fond od nešto više od 500,000 evra, a branilac titule je Sten Vavrinka, koji se vraća teniskim terenima posle duge pauze zbog operacije kolena.

Inače, ovo je Miladinoviću bilo prvo pojavljivanje u kvalfikacijama nekog turnira iz ATP nivoa, pošto se dosada takmičio na turnirima juniorske kategorije.