10:06

Matje - Montanjes finale Kazablanke

Izvor: Ilija Kovačić

Autor:Ilija Kovačić

Francuz Pol-Anri Matje i Španac Albert Montanjes plasirali su se u finale turnira koji se za "Veliku nagradu Hasana drugog" igra u Kazablanci. Osmi nosilac Matje bio je bolji od zemljaka Marka Žiskela sa 6:3, 7:5, dok je Montanjes slavio protiv još jednog Španca Rubena Ramireza Idalga sa 1:6, 7:5, 6:3.

Ramirez je propustio idealnu priliku, pošto je servirao za meč u drugom setu pri rezultatu 5:4. On je potom izgubio osam od narednih 11 gemova.

Montanjesu je ovo četvrto finale, a prethodna tri – u Bukureštu 2001, Valensiji 2004. i Akapulku 2005. je gubio.

Matje je brejk napravio u četvrtom gemu prvog seta i tu prednost sačuvao do kraja. U drugom setu Matje je sačuvao set loptu na svom servisu pri rezultatu 4:5, pa je taj i naredna dva gema rešio u svoju korist.

Matje ima dve titule iz 2002. godine u Lionu i Moskvi. Poslednji put je igrao finale u Palermu 2003. godine.