Meksiko – Švedska 0:3 (0:0)

Reprezentativci Švedske plasirali su se u osminu finala Mundijala u Rusiji, pošto su sa 3:0 pobedili Meksiko u poslednjem kolu grupe F.

Augustinson 50, Grankvist 62, Alvares 74
  MEX   SWE
  0 : 3
KRAJ! Švedska pobedila sa 3:0 i prva je u grupi!
Južna Koreja obezbedila je plasman Meksiku u narednu fazu, pošto je sa 2:0 pobedila Nemačku.

Švedska kao prvoplasirana ide dalje, dok su "Sombrerosi" drugi.
91' Još tri minuta igraće se u Jekaterinburgu
88' Ofanziva Meksika
Fudbaleri Meksika pokušavaju da dođu do gola, međutim za sada im ne ide najbolje. Kako stvari stoje, ove dve selekcije proći će dalje.
Sedmi autogol na šampionatu
81' Najveća prilika na meču za Meksiko!
Ćićarito odlično je šutirao iz teške pozicije. Lopta je bukvalno napucala u glavu Velu na samo metar od gola. Ipak, lopta je završila pored leve stative.
Malo kalkulacija
Sa ovakvim rezultatima, 3:0 za Švedsku i 0:0 na Nemačka/Južna Koreja, dalje prolaze "Vikinzi" i "Sombrerosi".

Švedska ima šest bodova (5:2), Meksiko takođe (3:4), dok Nemačka ima četiri i gol razliku 2:2.

Ako Nemačka da gol i pobedi Južnu Koreju sa 1:0, to znači da bi sve tri selekcije imale po šest bodova. Dalje bi prošli Švedska i Nemačka jer bi imali bolju gol razliku od Meksika. "Vikinzi" 5:2, a "Panceri" 3:2, odnosno Meksikanci 3:4.
GOOOOO! Autogol za 3:0!
Alvares postiže autogol i Švedska je na korak od plasmana u osminu finala.
70' Prilika za Ćićarita
Šutirao je glavom Havijer Ernandes. Međutim, njegov pokušaj završio je iznad prečke.
Akcija kod prvog gola
Grankvist pogađa sa bele tačke

Getty images
GOOOOL! Grankvist iz penala za 2:0!
Grankvist pogađa sa bele tačke za 2:0. Švedska je pred plasmanom u nokaut fazu.
60' Penal za Švedsku!
Ektor Moreno oborio je Berga! Penal za Švedsku!
Heroj – Augustinson

Šveđani slave vođstvo

Nemačka sa ovakvim rezultatima ispada
Kako stvari stoje Nemačka sa ovakvim rezultatima ispada. Švedska vodi sa 1:0, što znači da ima šest bodova, kao i Meksiko.

Sa druge strane, "Panceri" još nisu dali gol protiv Južne Koreje i trenutno su treći sa četiri boda.
GOOOOOOL! Švedska vodi 1:0!
Augutinson pogađa za vođstvo "Vikinza"! Našao se na pravom mestu i savladao Oćou. Ovim golom Švedska se nalazi na korak od plasmana dalje.
Čak devet šuteva imali su Šveđani u prvih 45 minuta
Fenomenalna slika

46' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad na startu drugog perioda imaju fudbaleri Meksika.
POLUVREME
Odličan fudbal u Jekaterinburgu, ali za sada bez golova. Obe ekipe imale su više od jedne dobre šanse, ali mreže miruju.
45+2' Berg ponovo preti!
Markus Berg imao je treću šansu u prvom poluvremenu. Visoki napadač nalazio se u dobroj poziciji, ali je levom nogom pogodio spoljni deo mreže.
Otprilike
Veliki broj Šveđana na stadionu

Šut Karlosa Vele

39' Vela ponovo preti
Karlos Vela pokušao je sa ivice kaznenog prostora da savlada golmana Švedske. Ipak, njegov šut završio je preko prečke.
"No penalty"

Sudija Nestor Pitana
Mogao je Argentinac da dosudi kazneni udarac za Švedsku, ali je posle gledanja snimka odlučio suprotno. Ćićarito je igrao rukom u šesnaestercu, ali je arbitar prosudio da nije uticao na igru i da nije igrao namerno.

Navijači Meksika

31' Očoa spasao Meksiko!
Velika prilika za Švedsku. Berg je šutirao sa tri metra, ali je Giljermo Očoa ponovo sjajno reagovao.
30' Sudija oštetio Švedsku
Ćićarito je igrao rukom u kaznenom prostoru i sudija gleda da li ima elemenata. Posle detaljnog pregledanja, arbitar je odmahnuo glavom.

Čini se da je sudija oštetio Švedsku.
27' Usporen tempo
Posle nešto brže igre u prvih 20 minuta, sada je opao tempo.
Mnogo ima kalkulacija u grupi F
22' Odličan fudbal u Jekaterinburgu
Prošlo je nešto više od 20 minuta i za sada gledamo odličan fudbal.
Bravo za fotografa

19' Ređaju se prilike
Forsberg se našao u odličnoj šansi. Primio je loptu na nekih pet metara od gola, ali je loše šutirao.
17' Karlos Vela promašio stopostotnu priliku!
Prva velika prilika za Meksiko. Odlično je gađao bivši igrač Arsenala, ali je lopta završila malo pored stative.

15' Švedska mnogo bolja
"Vikinzi" mnogo su bolji protivnik na početku duela. Konstantno prete, ali za sada bez golova. Meksiko izgleda dosta zbunjeno
Tribina van stadiona u Jekaterinburgu

11' Velika prilika za Švedsku!
Opasna je Švedska na početku meča. U sjajnoj prilici našao se Berg, koji je šutirao nogom preko glave. Ipak, njegov pokušaj završio je malo pored desne stative.
Galjardo je dobio najbrži žuti karton ikada na SP
Fudbaleri Švedske

Igrači Meksika

6' Opasan udarac Forsberga
Forsberg šutirao je iz ugla, međutim njegov pokušaj odbranio je Očoa.
5' Indiraktan udarac, Očoa je pogrešio
Sudija je pogrešio i umesto da indirektan udarac bude u kaznenom prostoru, on je na liniji, odnosno van njega.
2' Prilika za Švedsku
Prvo uzbuđenje na stadionu Jekaterinburgu. Lopta je pala u kaznenom prostoru Meksika, ali nije stigla do Ole Toivonena.
1' Počela je utakmica
Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Švedske.