Iran – Portugal 1:1 (0:1)

Fudbaleri Portugala odigrali su nerešeno sa Iranom 1:1 u trećem kolu Grupe B Svetskog prvenstva u Rusiji i prošli u osminu finala sa pet bodova. Prva u grupi je Španija sa istim brojem bodova i boljom gol razlikom od Portugala.

Kvarežma 45 -- Ansarifard 90+3
  IRN   POR
  1 : 1
Džaba sad...
Tužni igrači Irana se opraštaju od Mundijala.

Getty images
Konačni rasplet u grupi B
90+7' KRAJ. Iranci su promašili zicer za pobedu
Neverovatan promašaj Taremija košta Iran plasmana dalje, Portugal i Španija sa po pet bodova prolaze dalje.
Dobro je prošao
Ronaldo dobija žuti karton.

90+5 Kakav promašaj Irana!
Taremi dobija loptu u kaznenom prostoru, izlazi sam ispred Patrisija i promašuje čistu situaciju sa golmanom Portugala!
90+2' Penal za Iran!
Azmun je glavom spustio loptu u kaznenom prostoru posle centaršuta, ona je u ruku kačila Sedrika i sudija je opet išao da pregleda VAR snimak i dosudio penal za Iran.
90' Novi prekid, sada Iranci traže penal
VAR, VAR, VAR

82' VAR odlučivao o crvenom kartonu za Ronalda
Laktom je Kristijano Ronaldo u duelu udario Puraligandžija, ovaj je ostao da leži na zemlji, a sudija je otišao da pregleda VAR snimak da bi odlučio o kazni za Portugalca. Dobio je žuti karton Ronaldo i izbegao isključenje. Čini se da je odluka dobra.
80' Keiroš ubacuje napadača
Ansarifard je ušao umesto Ezatholaija pa Karlos Keiroš najavljuje napad na bod.
Beiravand će ostati upisan
Kome ti sviraš penal?!
Fudbaleri Irana se raspravljaju sa glavnim arbitrom posle odluke da pregleda VAR snimak i dodeli penal Portugalcima.

73' Godos umalo pogodio!
Opasan šut po zemlji Godosa koji je umalo pogodio ugao gola Patrisija.
71' Kvarežma na hlađenju
Promene na obe strane. Kvarežma je izašao iz igre, ušao je Bernardo Silva. Šest minuta ranije strelac jedinog gola na meču je dobio žuti karton zbog grubog starta. Na drugoj strani je Godos ušao umesto Džahanbaša.
Drugo poluvreme manje-više
Kad se umešaju "crne magije"...
Bio je kontakt i faul, jasno kao dan
Penal za Portugal.

66' Udarac Ronalda!
Na sličan način kao i kada je dobio penal, Ronaldo se ubacio sa leve strane ka sredini, s tim što je ovog puta uspeo da šutira, ali ne i da pogodi mrežu Irana.
65' Mnogo nervoze, malo fudbala
Na obe strane sve oštriji startovi pa na terenu ima varnica, ali nema prilika i igra se neatraktivno.
Odmah je bilo jasno da je na lopti
Odbrana Beiravanda.

58' Opasna šansa za Iran!
Pepe je startovao u petercu i izbacio fudbal u korner. Dobar prodor Iranaca po desnoj strani i Azmun koji je čekao u petercu verovatno bi lagano sproveo loptu u mrežu da Pepe nije reagovao.
Malo statistike iz prvog dela
Slave Portugalci gol Kvarežme
Žale što nije i Ronaldo dao gol za 2:0.

53' Brani Beiravand!
Kristijano Ronaldo je šutirao nesigurno Beiravand se bacio u pravu stranu i odbranio penal!
50' Ronaldo pada u 16, penal za Portugal!
Kristijano Ronaldo je ušao do sredine kaznenog prostora i pao u kontaktu sa Ezatolahijem. Enrike Kaseres je prvo rekao da nema penala, iz VAR sobe mu je signalizirao Masimilijano Irati, Kaseres je promenio odluku i svirao penal.
46' Počelo je drugo poluvreme
Minijatura
Gol Kvarežme

45+3 Poluvreme. Minijatura Kvarežme za minimalno vođstvo
Jedan potez je na kraju odlučio poprilično nezanimljivo prvo poluvreme u kom je bilo tek nekoliko polušansi na obe strane.
45' GOOOOOOOOL! Kvarežmaaaaaaa!
Kvarežma odigrava dupli pas, dobija loptu u samom uglu kaznenog prostora, odakle šutira spoljnom i svojim prepoznatljivim udarcem matira Beiravanda i Portugal vodi 1:0.
42' Ima šuteva, ali nigde gola
Portugalci su uputili osam udaraca ka golu Irana, od toga su samo dva išla u okvir. Oba su bila Ronaldova i poprilično bezopasna. Iranci su triput šutirali prema Rui Patrisiju, jednom u okvir.

40' Šut Ronalda
Ne mogu da priđu Portugalci golu, pa je Ronaldo uzeo sa tridesetak metara šutirao ali Beiravand nije imao težak posao s tim udarcem.
38' Neubedljivi Portugalci
Sasvim solidno kontrolišu loptu Iranci koji su u dve akcije pokušali da igraju dupli pas u šesnaestercu Portugala. Nije prošlo, ali je jasno da su se oslobodili na terenu. S druge strane, Portugal je u napadu potpuno neubedljiv.
Nema ga
Napadi Portugala uglavnom idu po desnoj strani gde je Kvarežma, a Ronaldo osim šuta u trećem minutu nije mnogo bio u kontaktu sa loptom pa nije mnogo ni mogao da zapreti.

33' Opasno pred golom Portugala!
Ezatolahi najviši u skoku posle centaršuta, Rui Patrisio je bio na pravom mestu i odbranio udarac glavom igrača Irana.
31' Žuti za Rafaela
Dobra tranzicija Iranaca iz odbrane u napad, Rafael kasni za Džahanbašom i faulira ga, dovoljno da spreči ozbiljniju opasnost. Zaradio je žuti karton.
Keiroš slično kao Vladimir Petković
29' Kvarežma neodlučan
Imao je mnogo prostora portugalski vezista uz desno gol-aut liniju, ali se previše premišljao šta da uradi i kada se odlučio da centrira, bilo je kasno i izblokiran je. Portugal posle kornera nije uradio ništa.
27' Od noge do noge
Portugalci su razmenili 168 dodavanja u prvih 26 minuta igre, Iran svega 49. I pored toga, imali su dve sasvim solidne šanse za gol.
Sudar Ezatolahija i Beiravanda
Do sada greške golmana Irana nisu ga koštale gola u sopstvenoj mreži.

23' Solidno su zaigrali Iranci
Azmun seče napad Portugala na sredini terena, ubacuje u sredinu odličan pas za Džahanbaša, ali ovaj nije bio dovoljno brz da iz blizine ćušne loptu pored Patrisija pa je otklonjena opasnost pred golom Portugala.
21' Rui Patrisio na mukama
Iranci su dobili slobodan udarac sa dvadesetak metara. Loptu je preko živog zida poslao Rezejan, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan.

16' Slobodan udarac Ronalda
Za razliku od golčine koju je iz slobodnjaka dao Španiji, Ronaldo nije uspeo sličan udarac da izvede i protiv Iranaca već je pogodio živi zid i dobio samo korner.
'Alo bre, šta radiš to?!
Rasprava Sajeda Ezatolahija i Beiravanda.

Ronaldo je sada davao golove Iranu
13' Auuuu kakav kiks!
Beiravand je najslabija karika Irana za sada. Ronaldo je odložio na bok za Sedrika, ovaj je ubacio do peterca, a lopta je kroz ruke Beiravandu i to je već treća nesigurnost od početka meča. Sreća za Iran je što je ona pala na nogu Puraligandžiju koji je zbunjen izbacio i sačuvao gol.
Portugalski premijerligaši
9' Nesigurni Beiravand!
Loša komunikacija između Beiravanda i Eztolahija posle centaršuta Portugala. Beiravand je krenuo na loptu, Ezatolahi ju je ispucao, njih dvojica su se sudarili, a Portugalci su posle toga šutirali preko gola.
Hoće li im pomoći to što nisu dali Ronaldu da spava?
7' Nije Iran naivan!
Džahanbaš vuče napad desno, vraća na drugu stranu odakle njegov saigrač loše šutira i propušta prvu izglednu šansu za Iran.

Idealno vreme za igru
Nebo iznad Saranska.

3' Ronaldo šutira
Šutira Kristijano Ronaldo već u trećem minutu iz kaznenog prostora, i to u okvir gola, ali Ali Beiravand beleži i prvu odbranu.
Ovo su sastavi ekipa
1' Počela je utakmica!
Teško da će Iranci napasti Portugalce, ali će svoje šanse verovatno vrebati iz kontri.
Iran: Biranvand Hajsafi, Puraliganđi, Hoseini, Rezeian – Amiri, Ebrahimi, Ezatolahi, Đahanbakš, Taremi – Azmun

Portugal: Patrisio – Gereiro, Fonte, Pepe, Soareš – Mario, Ad. Silva, Karvaljo, Kvarežma – An. Silva, Ronaldo

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.