Poljska – Kolumbija 0:3 (0:1)

Fudbaleri Kolumbije savladali su Poljsku sa 3:0, u drugom kolu grupe H Svetskog prvenstva u Rusiji.

Mina 40, Falkao 70, Kvadrado 75
  POL   COL
  0 : 3
KRAJ – Pobeda Kolumbije, Poljska ide kući!

Golove za Kolumbiju postigli su štoper Jeri Mina (40), potom napadač Radamel Falkao (70) i vezni fudbaler Huan Kvadrado u 75. minutu.
90' Još pet minuta igraće se u Kazanju
Sudija Sesar Arturo Ramos meč je produžio za pet minuta.
Huan i Huan
Razočarani Levandovski

Getty Images
89' Dobar pokušaj Levandovskog
Robert Levandovski odlično je šutirao sa 20-tak metara. Međutim njegov pokušaj odbranio je i izbio u korner Ospina.
Rodriges postavlja standarde
84' Nova prilika za Kolumbiju
Pokuša je petom u šesnaestercu Poljske Mateus Uribe. Njegov šut prošao je golmana, ali je Bednarek u poslednjem trenutku izbacio loptu.
83' Ospina povređen, Pekerman izvršio sve izmene
Hose Pekerman, selektor Kolumbije, izvršio je sve izmene, međutim prvi golman David Ospina ima problema sa povredom. On ostaje u igri, ali sa evidentnom grimasom na licu.
Kvadrado slavi pogodak

Prvi gol na Mundijalu
POLJSKA IDE KUĆI! KVADRADO JE PRECIZAN ZA 3:0!
Sevnula je kontra Kolumbije, posle koje Huan Kvadrado precizan je za 3:0! Igrač Juventusa sam je izašao ispred golmana Poljske i lako ga savladao. Poljska je eliminisana.
70' FALKAAAO, 2:0 za Kolumbiju!
Radamel Falkao pogađa za 2:0! Najbolji napadač Kolumbije izašao je 1-1 i spoljnim delom kopačke savladao Vojčeha Ščesnog! Poljska je pred eliminacijom.
Mnogo zavise od Levandovskog...
68' Kolumbija umrtvila tempo, Poljska napada
Drugi deo drugog poluvremena pripada igračima Poljske. Kolumbijci žele da umrtve tempo i svesno su posed prepustili Poljacima.
63' Teče vreme za Poljake..
Ukoliko Poljska ne postigne uskoro gol, biće joj veoma teško da dođe do preokreta. Podsećamo, ovim rezultatom oni ispadaju sa Mundijala u Rusiji.
Hames Rodriges igra odličan meč

58' Velika prilika za Levandovskog!
Konačno da je prošla jedna duga lopta ka Levandovskom. Napadač Bajerna odlično je primio loptu, potom je šutira, ali je Ospina sjajno uleteo u njegov šut i odbranio ga.
57' Izmena u sastavu Poljske
Kamil Grosicki ulazi umesto Kovnackog, koji nije mnogo toga uradio na ovom meču.
56' Kintero preti!
Odličnu loptu poslao je Rodriges ka Kinteru. Vezni fudbaler pokušao je sam da reši napad, ali štoperi Poljske ponovo blokiraju šut.
53' Udarac Rodrigesa
Pokušao je Hames Rodriges da savlada Ščesnog, ali je njegov pokušaj blokirao Bednarek.
52' Loš šut Falkaa
Kvadrado odlično je proigrao Radamela Falkaa, ali je ovaj sa ivice kaznenog prostora loše šutirao, daleko iznad prečke.
Mina je postigao gol u prvom šutu u okvir gola na celom meču
49' Napad Poljske
Pokušao je Berešinski da pronađe Levandovskog u kaznenom prostoru, ali su odbrambeni igrači Kolumbije otklonili opasnost.
46' Počelo je drugo poluvreme
Reprezentacija Kolumbije ima prvi napad na startu drugog poluvremena.
Bez šuta u okvir gola...
Hames.
POLUVREME
Posle prvih 45 minuta igre fudbaleri Kolumbije vode minimalnim rezultatom, 1:0. Gol je postigao Jeri Mina u 40. minutu.
Svaka utakmica po makar jedan gol
Momenat kada Mina postiže gol
GOOOOOL, 1:0 vodi Kolumbija!
Zasluženo! Rodriges odlično je centrirao ka Mini, koji je ostao sam u petercu. Usledio je udarac glavom, a golman Ščesni nije imao nikakve šanse!
36' Kvadrado bez sreće, Ščesni na mestu!
Sjajno je promašio Huan Kvadrado. Nekoliko fudbalera Poljske je izbacio iz igre, ali je njegov pokušaj odbranio Ščesni. Igrač Juventusa pokušao je da centrira, pošto je bio u teškoj poziciji da šutira na gol.
Kod Poljske se sve vrti oko Levandovskog
33' Kolumbija nastavlja sa napadima
Pred kraj prvog poluvremena izabranici Hosea Pekermana pokušavaju da dođu do gola. Konstantno ulaze u kazneni prostor, međutim bez ozbiljnijih prilika.
Za sada bez golova...
Pazdan je odličan u odbrani
25' Falkao komplikuje
Dobra akcija Kolumbije. Falkao nije želeo da šutira iz dobre pozicije, već je petom dodao do Kvadradu. Ipak, njegov pokušaj je blokiran i Kolumbija je posle toga izvela korner, koji je bio bezopasan.
23' Pazdan odličan u odbrani
Kolumbija je odlično kombinovala, lopta je u kaznenom prostoru došla do Arijasa čiji je centaršut uspeo Pazdan da izbaci iz 16 metara.
20' Kolumbija opasna
Napadi Kolumbije sve su opasniji i opasniji. Poljska je potpuno prepustila inicijativu protivniku.
Svako ima svoje adute na tribinama
17' Inicijativa Kolumbije
Kolumbija izgleda mnogo bolje na terenu, iako je Poljska bolje otvorila meč. Međutim, za sada bez većih prilika na obe strane.
Pozdrav trenera
Hose Pekerman (Kolumbija) i Adam Navlaka (Poljska).

Tanjug/ AP Photo/Thanassis Stavrakis
13' Kolumnija se oslobodila pritiska
Fudbaleri iz Južne Amerike oslobodili su se početnog pritiska Kolumbije i sada su oni ti koji diktiraj u tempo.
Navijači Kolumbije prave sjajnu atmosferu u Kazanju

Tanjug/ AP Photo/Sergei Grits
Sastav Kolumbije

Sastav Poljske

9' Prvi ozbiljan napad Kolumbije
Pokušala je Kolumbija preko Kintera i Rodrigesa, međutim falio je završni pâs i štoperi Poljske su otklonili opasnost.
7' Ospina se povredio, ali ostao u igri
Prvi golman reprezentacije Kolumbije David Ospin povredio je zglob noge, međutim nastavlja meč.
5' Poljska napada
Napadi Poljske sve su učestaliji, ovoga puta pokušao je glavom da šutne Robert Levandovski, međutim nije uspeo dobro da zahvati loptu.
Rodriges u startnoj postavi
Za razliku od meča protiv sa Japanom, selektor Kolumbije odlučio se da Hames Rodriges igra od starta meča.
2' Korner za Poljsku
Poljska napada od samog početka meča. Evropska selekcija imala je korner, ali niko nije uspeo da dođe do lopte.
1' Utakmica je počela
Prvi napada na utakmici imaju fudbaleri Poljske.