Nemačka – Švedska 2:1 (0:1)

Reprezentacija Nemačke pobedila je Švedsku sa 2:1 u drugom kolu Grupe F Svetskog prvenstva u Rusiji.

Rojs 48, Kros 90+7 – Toivonen 32
  GER   SWE
  2 : 1
Postoji razlog zašto su šampioni sveta
Pobedonosni gol Krosa
Ako je lob Toivonena bio umetnost, kako nazvati ovo?

Getty images
Za ovakve stvari Nemci kažu "Sve je to normalno"
90+8' KRAJ. Nemačka pobeđuje sa igračem manje
Švedska nije uspela da sačuva bod i Nemačka sada komplikuje stvari u grupi.
90+6' GOOOOOOOOL! Kros pogađa za 2:1!
Slobodan udarac pored kaznenog prostora. Loptu namešta Rojs. Samo ju je pipnuo Rojs i ostavio Toniju Krosu koji šutira hirurški precizno i pogađa malu mrežu za 2:1 u poslednjim sekundama utakmice.
90+1 Brant "polomio" stativu!
Šutira sa 16 metara Brant, lopta mu je "legla" posle prekida i zakucala se u stativu. Olsen je ostao ukopan na liniji, a lopta se odbila Verneru od kog se lopta bukvalno odbila u gol aut. Bio je i u ofsajdu.
Forma i povrede su prolazni, klasa je večna
Nojer brani kao pre povrede u najboljim danima.

88' Olsen majstor!
Gomes dobija savršen centaršut Tonija Krosa, glavom pored Grankvista šalje loptu pod prečku ali Olsen reaguje neverovatno i spasava svoj gol još jedanput.
Start za drugi žuti = crveni karton
Trenutak kada Boateng obara Berga i zarađuje isključenje.

84' Grankvist!
Nezgodan udarac Grankvista glavom u donji desni ugao, Nojer opet fantastično brani. Švedska je u finišu mogla da šokira Nemce.
82' Crveni karton za Boatenga!
Nemačka će igrati sa igračem manje u poslednjih desetak minuta posle drugog žutog kartona. VAR sugestija je ovog puta dobra.

81' Verner ne veruje
Verner promašuje iz dobre situacije u kaznenom prostoru Švedske, šutira preko gola.
80' Ofsajd na ivici
Istrčao je Berg, ali je defanzivna linija Nemačke bila dobro postavljena pa je fudbaler Švedske bio u ofsajdu. Moglo je da bude opasno.
Potpuno ludo prvenstvo
Start zbog kog je izašao Rudi
76' Forsberg šutira!
Korner za Švedsku i prelazak na drugu polovinu posle duže vremena, šutira Forsberg iz prve odbijenu loptu, ali brani Nojer.
Ektor se nervira zbog promašaja
Bio je u idealnoj prilici.

Evo šta je Gomes promašio
Doduše, i da nije, bio je ofsajd.

72' Prodor Vernera, opasno pred golom
Vraća Verner na peterac, opasno je bilo pred golom Olsena, ali se opet nekako brane Šveđani.
68' Stopostotna šansa i ofsajd Gomesa
Rame Marija Gomesa je bilo u ofsajdu, dovoljno da sudija podigne zastavicu. Međutim, svakako je promašio sa pet metara.
66' Kimih zapretio!
Kimih šutira oštro iz pozicije pored kaznenog prostora, dovoljno da Robin Olsen može samo da izboksuje tu loptu van.
65' Toni Kros preko gola!
Toni Kros šutira sa 19 metara, lopta ide preko gola, Nemci samo nižu prilike, a Šveđani po svaku cenu pokušavaju da sačuvaju gol.
65' Izvukli su se i sada dominiraju
Gol Rojsa.

Nemci slave
Posle gola Rojsa na početku drugog poluvremena.

61' Rojs probao petom!
Kimih ubacuje po zemlji, Rojs je probao petom da savlada Olsena i praktično je preskočio loptu koju je probao atraktivno petom da smesti u mrežu.
Tradicija nije baš naklonjena Švedskoj
57' Nova prilika za Nemce!
Jonas Ektor prima dobar pas na petercu ali iskosa šutira po zemlji tako da Olsen može da odbrani i sačuva svoju mrežu.
52' Nemci sve opasniji
Šutirao je i Miler, a na polovini Švedske je sad čak i u ranoj fazi napada Šveđana čak šest, sedam igrača Nemačke.
Kako golman pravi razliku
Nojer "skratio" Berga za gol

49' Toni Kros umalo!
Šutira Toni Kros, lopta se odbija od jednog igrača Švedske i odlazi u korner.
48' GOOOOOOL! Rojs izjednačuje!
Nemci daju gol, izvukao se Verner na bok, uputio loptu po zemlji do Gomesa koji je pao u kaznenom prostoru, ali je sve to ispratio Marko Rojs i pogodio za 1:1.
46' Lev kreće na sve ili ništa
Ulazi Mario Gomes, a izlazi Julijan Draksler
Ko nije verovao da ćemo dati gol?
Igrači Švedske slave gol Toivonena za 1:0.

45+2 POLUVREME. Kakvo poluvreme za Švedsku...
Iako su bili potpuno podređeni u prvih petnaestak minuta, Šveđani su uspevali postepeno da olabave pritisak Nemaca s početka meča i do kraja poluvremena imao neverovatnu priliku da vodi 2:0. Sprečio je to samo jedan čovek - Manuel Nojer.
45+2' Nojer spasao gol, Švedska umalo do 2:0!
Berg je dobio idealnu loptu posle prekida, dočekao je na desetak metara od gola glavom, i pucao u sam ugao gola Nojera, ali se Nemac istegao koliko je mogao i izvukao loptu koja bi razorila Nemce u finišu poluvremena.
Gindoan šutirao, Olsen odbranio
Situacija kada je Miler bio pred golom

45' Šut Boatenga
Dobar šut sa distance Boatenga. Pokušao je po zemlji sa skoro trideset metara da iznenadi Olsena i lopta je prošla malo pored gola.
44' Velika greška Klasona!
Klason se našao pred golom Nemačke ali je u kaznenom prostoru probao da dribla umesto da pokuša iz prve da šutira na gol Nojera i gubi loptu.
42' Oštar Rojs
Rojs oštro centrira sa desnog boka, lopta pogađa Vernera u petu, ali bez veće opasnosti. Usledio je novi centaršut, ali Draksler faulira Lustiga u kaznenom prostoru Švedske.
38' Opasna šansa za Nemačku!
Gindoan šutira, Olsen brani, lopta se odbija do Milera koji vraća loptu ka golu, ali je Olsen bio na mestu i uspeo je bez većih problema da odbrani.
Sva fudbalska umetnost u jednoj fotografiji
Lob i gol Toivonena.

Rudi je u 30. minutu prinudno morao napolje
Zamenio ga je Ilkaj Gindoan

32' GOOOOOOOOL! Švedska vodi!
Greška nemačkih igrača, Berg povlači sa sredine terena dodaje do Klasona, a ovaj šalje visoku loptu u kazneni prostor za Toivonena. Napadač grudima spušta loptu, a onda maestralnim lobom savladava Nojera za šok u Sočiju i vođstvo Švedske 1:0.
28' Loš tajming
Augustinson šalje loptu na drugu stativu za Toivonena, ovaj prerano skače pa ispred njega reaguje odbrambeni igrač rivala i Švedska dobija korner.
Zar toliko?!
Lindelef kao spas

25' Toivonen kopačkom udario Rudija
Žestok duel između Toivonena i Sebastijana Rudija u borbi za loptu. Nije Šveđanin imao nameru, ali je kopačkom u lice udario nemačkog fudbalera koga je raskrvario.
24' Teško je nadskakati Šveđane
Probali su iz kornera Nemci da napadnu, Larson je sačekao loptu na prvoj stativi, a Šveđani su potvrdili ono što im je bio jedan od glavnih aduta protiv Južne Koreje - igra glavom i u vazdušnim duelima.
Verner sam u špicu, ali svi idu napred
20' Vazdušna borba
Draksler skače u petercu na loptu i naleće na Olsena koji je boksuje van.
17' Lustig dobar
Solidan pokušaj Švedske i Lustiga, dobro spuštena lopta u kazneni prostor, ali i dobra reakcija igrača Nemačke koji pokušaj blokiraju.
Sporan momenat?
Berg je promašio, najžustriji je u reakciji bio Jane Anderson koji je tražio penal zbog guranja ofanzivnog igrača Švedske.

13' Zicer Berga, Nojer maestralan!
Velika greška Ridigera u odbrani Nemačke, Berg je istrčao munjevitu kontru, pravo niotkuda Švedska je imala stopostotnu priliku, ali je fantastičan u situaciji jedan na jedan bio Manuel Nojer. Berga je malo odgurnuo Boateng, kasnio je sa šutem i to je bilo dovoljno Nojeru da skrati ugao i desnom rukom odbrani.
Zbog ovoga se Forsberg žalio
Miler ga je povukao.

Klupa

9' Lindelof spasava gol!
Rojs ubacuje na peterac za Vernera, ispred napadača Nemačke reaguje Lindelof i spasava stopostotnu situaciju za gol.
8' Draksler!
Lukavo je prošao Julijan Draksler do gol aut linije odakle je vratio loptu na dva metra od gola Švedske, a ona je prošla vrlo blizu stative i bilo je vrlo opasno.
5' Uporni Forsberg
Emil Forsberg probija kroz sredinu, ali ga dvojica defanzivaca zaustavljaju, a nezadovoljni Forsberg traži faul.

2' Nemačka imala gol šansu!
Već posle dva minuta Nemačka je biloa pred golom Šveđana, Verner je prošao desno, glavom spustio za Rojsa koji je izblokiran i Nemci imaju korner.
1' Počela je utakmica
Daćemo im pet komada
Navijači Švedske igraju stoni fudbal pred utakmicu.

On se Mundijala neće ni sećati
Ali njegova Nemačka bi pobedom nad Švedskom sačuvala šansu da prođe u nokaut fazu takmičenja.