<table class="score" cellpading="0" width="100%" cellspacing="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"> Kutinjo 90+1, Nejmar 90+7</td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>BRA</td> <td> </td> <td>CRC</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td>2</td> <td>:</td> <td>0</td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

Brazil – Kostarika 2:0 (0:0)
Fudbaleri Brazila pobedili su Kostariku sa 2:0 u meču drugog kola Grupe E Svetskog prvenstva u Rusiji.

Getty images
"Kanonada" prema golu Kostarike do kraja meča
Gol Kutinja

90+8 KRAJ. Brazil se mučio, ali pobedio
Brazil je bio bolji, Kostarika je hrabro odigrala, ali je na kraju presudio pojedinačni kvalitet igrača "Selesaa" koji su, čini se, skinuli veliki teret sa leđa.
90+7 GOOOOOOOOL! Brazil vodi 2:0!
Nejmar se ubacuje na peterac i daje gol u samom finišu meča, Brazil je overio pobedu u poslednjem napadu na utakmici.
90+1 GOOOOOOOOOOL! Brazil vodi!
Lopta ide Gabrijelu Žezusu, on leđima okrenut golu loše prima loptu, ali na nju natrčava iz drugog plana Kutinjo i kroz noge Kejloru Navasu šalje loptu za 1:0.
90' Šest minuta
Toliko će se još igrati.
Dosta ti je bilo, zaslužio si
Sudija Kujpers pokazuje žute kartone Nejmaru i Kutinju posle protesta.

89' Navas boksuje
Nejmar dobro centrira u kazneni prostor Kostarike, ali Navas još jednom na pravom mestu, boksuje i otklanja opasnost.
Burazeru, pa što glumiš?
Kejlor Navas i Nejmar razgovaraju dok sudija Bjorn Kujpers pregleda VAR snimak da bi odlučio hoće li dodeliti ili poništiti penal za Brazil.

85' Zid u šesnaestercu Kostarike
Kostarikanci zatvaraju dodavanja Fagnera pa Kutinjo pokušava iz daljine, ali bez efekta. Žezus je u narednom napadu probao da primi loptu na osam, devet metara od gola, ali je bio okružen petoricom igrača.
81' Kujpers daje žuti Nejmaru zbog protesta
Nejmar je zalupio loptu u podlogu posle odluke Kujpersa da prekine igru jer je Akosta bio na zemli blizu kaznenog prostora Kostarike. Sudija mu je pokazao žuti karton, a jedan je dobio i Kutinjo zbog prigovora u istoj situaciji.
79' VAR ispravlja Kujpersa!
Sudija iz Holandije pregledao je snimak VAR i promenio odluku u korist Kostarike. Nejmar nije dobio žuti karton.
78' Nejmar pada, penal za Brazil!
Nejmar je krenuo da pada i pre nego što ga je Duarte povukao i sudija je pokazao na belu tačku!

75' Mačka kaže da Brazil dobija, ali na semaforu 0:0
Hej, a penal?
Nejmar se raspravlja sa sudijom Kujpersom koji ga upozorava da će dobiti žuti karton.

72' Nejmar preko gola!
Odlično je preseao napad Nejmar i povukao do 16 metara odakle je šutirao i umalo pogodio gol. Kostarika je imala mnogo sreće.
70' Firmino ulazi
Roberto Firmino je protiv Švajcarske uneo neophodnu energiju u igri Brazila i zato ga Tite sada ubacuje nešto ranije i to će probati da uradi za dvadestak minuta protiv Kostarike. Izašao je Paulinjo.
68' Opasno pred golom Brazila
Kostarikanci su bili u izglednoj situaciji pred golom Brazila, ali su na kraju bili u ofsajdu.
66' Kostarika bi da iznese loptu
Brazil je malo popustio pritisak i ne pokušava toliko opasno kao u prvih 15 minuta nastavka, ali zato konstatno pritiska zadnju liniju odbrane Kostarike koja pokušava da iznese loptu.
Četiri šanse za samo 15 minuta u drugom poluvremenu
Pet šansi za prvih 45 minuta
A uđi bre!
Paulinjo žali zbog neiskorišćene prilike.

60' Kostarika pokušava iz prekida
Kostarikanci su probali da napadnu iz kornera, ali iz okreta ne zahvataju loptu idealno pa propada jedna od retkih šansi u drugom poluvremenu.
Majstor
Evo zbog koga Brazil još uvek ne vodi - Kejlor Navas.

56' Kutinjo "tuče", ne štedi
Loptu je u kaznenom prostoru dobio Paulinjo, leđima je bio okrenut golu i ostavio je na prvu Kutinju. Ovaj šutira po zemlji, ali Navas još jednom brani. Kostarikanci su probali da napadnu iz konre preko Bolanjosa, ali bezopasno.
55' Maestralni Navas!
Kakva šansa za Nejmara! Paulinjo je prošao po desnoj strani i sa krila ubacio loptu, a Nejmar je dočekao na desetak metara od gola i šutirao visoko, ali je Navas dokazao zašto je jedan od najboljih golmana na planeti.
Brazilski navijači se sad pitaju...
Nejmar u prilici

50' Prečka za Brazil!
Totalna inicijativa Brazila, pogodio je Žezus prečku posle udarca glavom, a potom je šut Kutinja odbranjen kada je sa gol linije loptu skinuo Gamboa. Golman Kostarike je u velikim problemima u ovim trenucima.
48' Nejmar umalo do gola!
Nejmar je na petercu sačekao centaršut ali je loše zahvatio loptu koju je pokupio Navas i onda je golman Kostarike i fauliran.
47' Tite menjao
Daglas Kosta dobio je šansu od starta drugog dela igre, pošto je Vilijam bio neprimetan u prvom delu.
46' Počelo je drugo poluvreme!
Statistika prvog dela igre
45+1 POLUVREME. Neubedljvi Brazilci sa nulom idu na odmor
Uspeli su Kostarikanci da odole napadima "Selesaa", ali i da stvore najozbiljniju priliku za gol u prvom delu igre kada je Borhes promašio u 13. minutu.
41' "Biciklica" Marsela
Marselo dribla levo, pa desno i šutira, ali mu klupski kolega Kejlor Navas brani udarac u donji desni ugao gola.
40' Paulinjo pada u kaznenom prostoru!
Naleteo je na Duartea u kaznenom prostoru i pao, ali nema ništa od penala.
Ruis i Marselo u duelu

35' Posed ne znači ništa
Brazilci imaju skoro 70 odsto vremna loptu u svom posedu, šutirali su šest puta, Kostarikanci tri, ali ni jedni ni drugi nemaju udarac u okvir gola.
Ofsajd Žezusa

30' Probao je i Kutinjo
Novi udarac sa distance, ovog puta Kutinjo, ali još jednom preko. Deo igre u kom Brazil dominira u napadu.
28' Brazil sve opasniji
Novi šut Marsela kome je ostavljeno dovoljno prostora da pošalje loptu ka golu Kejlora Navasa, ali ne i da pogodi.
27' Nejmar u šansi!
Marselo ubacuje loptu u kazneni prostor za Nejmara, ali je Kejlor Navas dobro istrčao i sprečio Nejmara da iz stopostotne prilike postigne prvi gol za Brazil.
26' Brazilcima nepriznat gol!
Marselo šutira sa ivice kaznenog prostora, lopta dolazi do Gabrijela Žezusa, ovaj zakucava loptu u mrežu ali je bio metar u ofsajdu.
"Sombrero" Nejmara aut linije

23' Brazil ima posed, ali...
Neubedljvii su Brazilci i na ovom meču, a Kostarika deluje konkretnije u napadu što nije bio slučaj na prvom meču protiv Švajcarske.
Videćemo hoće li Silva kao kapiten biti uspešniji
Marselo je u prvoj utakmici kao kapiten vodio Brazilce do remije 1:1 sa Švajcarskom.

17' Discipilina
Kostarika dobro zatvara igrače Brazila posle prekida pa "Selesao" ne može da pripreti posle novog centaršuta Nejmara.
13' Opasna šansa za Kostariku!
Gamboa je odlično prodro po desnom boku, sjajno vratio loptu otprilike do razdaljine penala odakle je iz drugog plana utrčao Borhes i iz prve šutirao po zemlji. Odlična šansa, ali i loša realizacija Kostarike koja je imala najbolju priliku za gol do sada.
Navijači Brazila pevali "Mesi, ćao"
10' Kostarikanci vrebaju kontre
Videlo se kod slobodnog udarca koji je izveo Nejmar i probao da pronađe Silvu u petercu Kostarike da će Kostarikanci svim snagama probati da napadaju iz kontri.
8' Brazilci drže loptu na startu

6' Prvi šut Kostarikanaca
Dva dobra starta Tijaga Silve koji ne uspeva da iznese loptu daleko od svog gola. Ona dospeva do Kristijana Gamboe koji šutira iz daljine. Neprecizno, ali je to prvi pokušaj Kostarikanaca da ugroze Alisona.
4' Loš prijem Žezusa
Žezus je dobio loptu u kaznenom prostoru, ali je nije idealno primirio pa je centaršut sa desnog boka propao.
3' Kutinjo raspalio po lopti!
Prva šansa za Brazil, Kutinjo je sa dvadesetak metara sa sredine šutirao iz sve snage, ali ne tako precizno kao protiv Švajcarske, već preko gola.
1' Počela je utakmica!