Iran – Španija 0:1 (0:0)

Reprezentacija Španije savladala je Iran 1:0, golom Dijega Koste u drugom kolu Grupe B Svetskog prvenstva u Rusiji.

Kosta 54
  IRN   ESP
  0 : 1
KRAJ! POBEDA ŠPANIJE 1:0!
Golom Dijega Kosta Španije je uspela da dođe do veoma važna tri boda. Imali su Španci dosta sreće kod tog pogotka, ali su je i te kako zaslužili jer su bili mnogo bolji rival.
90+3 Španija pred pobedom!
Još nešto manje od dva minuta ostalo je do kraja utakmice. "Crvena furija" nalazi se pred pobedom.
Kosta napustio teren
90' Četiri minuta igraće se još u Kazanju
Šansa od pre nekoliko minuta za Iran
83' Najbolja prilika za Iran!
Mehdi Taremi dobio je odličnu loptu u kaznenom prostoru Španije, ali je izbliza šutirao glavom iznad prečke. Uf kakva je ovo bila šansa za Irance da dođu do izjednačenja.
Izmena u Španiji
Azmoun ne može da veruje

Getty Images
Kunja, glavni arbitar, pokazuje da nije gol

Uzaludno radovanje Iranaca

75' Nova prilika za Iran!
Umalo da je Taremi došao do lopte u kaznenom prostoru Španije. Da je bilo tako, na semaforu bi verovatno bilo 1:1.
Usporeni snimak gužve u kaznenom prostoru Irana
70' Izmena u redovima Španije
Inijestu je na terenu zamenio fudbaler Atletiko Madrida Koke.
69' Velika gužva u kaznenom prostoru Irana
Fenomenalna akcija iz kornera, Isko za Inijestu, ovaj ka Ramosu, koji šutira slabo i potom se lopta zaglavila negde kod gol linije. Tamo je viđena velika gužva, ali je na kraju dosuđen indirektan udarac i lopta za Iran.
Klasa
Sreća?
Ništa od gola za Iran!
VAR tenhologija poništila gol. Nakon konsultacija zaključeno je da su igrači Irana bili u ofsajdu prilikom centaršuta i zbog toga je poništen gol Hoseiniju.
Iran slavi gol, sudija se konsultuje!
Fudbaleri Irana slave pogodak, ali sudija je podigao ruku i sada se gleda da li je bio ofsajd kod gola Irana.
Momenat slavlja

60' Prilika za Iran
Šutirao je glavom Taremi, ali je njegov pokušaj završio pored desne stative Davida de Hee.
Slave Španci!
54' GOOOOOOOOOL, ŠPANIJA VODI!
Nestvarna sreća za Dijega Kostu. Izgleda su samo ovako mogli do gola. Štoper Irana napucao je u nogu napadača Atletiko Madrida i nakon toga lopta je završila iza leđa golmana. Španija vodi!
53' Velika prilika za Iran!
Ansarifard odlično šutira i većina navijača loptu je videla u golu. Ipak, ništa od gola.
52' Novi napad Španije, Isko preko gola
Još jedan odličan napad Španije. Vaskes je odlično prošao, poslao loptu ka Isku, ali je ovom ona prešla pre noge i loše je šutirao.
50' Buskec zapretio!
Serhio Buskec odlično je šutirao, međutim golman Irana uspeo je da odbrani. Mnogo ozbiljniji napadi "Furije" u nastavku.
49' Prilika za Španiju
Posle kornera Španije umalo da dođe do gola, ali sa gol linije Iranci šalju loptu van kaznenog prostora.
399 DODAVANJA
Frustrirajuće
Iako je Španija imala čak 71 odsto poseda, uspeli su da upute samo jedan šut u okvi gola.

...
46' Počelo drugo poluvreme
Fudbaleri Irana imaju prvi napad u drugom poluvremenu.
?
POLUVREME
Bez pravih prilika, bez nekog tempa... Iran igra veoma dobro u odbrani, brane se sa svim igračima i Španija ne može da pronađe pravi put ka njihovom golu.
45+2' Opet Silva
Ponovo je zapretio David Silva, ali ponovo nema ni gola... Prvo poluvreme biće završeno bez golova.
"Fantom" nije daleko od istine
Do sada odigrano, ovo je najgora utakmica na SP, pored neprikosnovene Švedska Južna Koreja. Kandidat za 0:0.
42' Španija pokušava da dođe do gola u završnici
"Crvena furija" napada jako krajem prvog poluvremena, međutim Iranci se odlično brane. Za sada svi njihovi napadi su zaustavljeni.
Iranci se ljute na Iska

37' Novi napad Irana
36' Redak napad Irana
Jedan od retkih napada Irana na ovom meču viđen je u 35 minutu. Pokušali su iz auta da zaprete De Hei, ali nisu uspeli.
35' Opsada se nastavlja
Ništa se ne menja u igri, a verovatno se i neće promeniti do kraja utakmice. Iran se odlično, organizovano, brani.
Sedam šuteva Španije, jedan u okvir gola
Iako Španija non-stop napada do sada imaju samo jedan šut u okvir gola. Dok je čak šest završilo pored.
Hahahah
30' Nova prilika za Silvu!
David Silva najopasniji je po gol Bejravanda. Pike je glavom vratio loptu u kazneni prostor, a tamo je Silva uradio najviše što je mogao, šutira iz teške pozicije i prebacio loptu preko prečke.
Žustri Iranci
Fudbaleri Irana veoma su prgavi i žustri. Videćemo kako će sudija Kunja da reaguje na njihovu igru u nastavku meča.

Posed lopte: 77/23
25' Dobar šut Silve
Pokušao je David Silva iz slobodnog udarca. Ipak, njegov šut završio je u naručju golmana Irana.
23' Veliki broj faulova
Za samo 23 minuta igre videli smo veliki broj prekida i faulova. Do sada Iran je napravio čak sedam prekršaja.
21' Bunker Irana
Svi fudbaleri Irana nalaze se na 25 metara od gola kada Španija priđe njihovom kaznenom prostoru. Teško je probiti, ali Španci moraju biti uporni ako hoće do gola.
19' Šut Davida Silve
Pokušao je vezni igrač Mančester Sitija, ali je njegov pokušaj izblokiran od strane defanzivnih igrača Irana.
17' Propala prilika za Iran
Rezajan se našao u veoma dobroj poziciji, međutim loše je loptu uputio u kazneni prostor i Španija je otklonila opasnost.
Vuvuzele nerviraju mnoge...
13' Napadi Španije
Ubrzala je tempo Španija i to donosi neke rezultate. "Crvena furija" opasna je iz prekida, međutim fali završni pâs.
10' Bez većih prilika
Posle prvih deset minuta igre nismo videli prilike na obe strane. Španije ima više poseda, ali joj to za sada ne donosi šanse. Iranci se brane sa svih 10 igrača....
Sastav Irana

Sastav Španije za ovaj meč

Ponovo vuvuzele
Sa stadiona u Kazanju čuje se veliki broj vuvuzela, koje su obeležile Mundijal u Južnoj Africi 2010. godine.
Centurion
4' Inicijativa Španije
Ovako će verovatno izgledati ceo meč. Igraće se pred jednim golom, a Iran će pokušati da iz kontranapada zapreti golu Davida de Hee.
Velika podrška za Špance stiže sa tribina

1' Počela je utakmica
Prvi napad na utakmici imaju reprezentativci Španije.
Nadaju se...

Veliko srce
"Možda nemamo Inijestu ili Ronalda, ali imamo veliko srce za još veći san".

Himna Španije u toku
Legenda – Pike će odigrati stoti meč za Španiju
Zagrevanje
Iranci veruju u čudo
Ako ste propustili postave
Španci čuvajte se
Rereprezentacija Irana nije izgubila zvaničan meč još od 2014. godine kada ih je Bosna i Hercegovina u Brazilu dobila u grupi sa 3:1. Iran od tada nije pretrpeo niti jedan poraz. WOW.