3. kolo: Zverev – Đere 6:2, 7:5, 6:2

Aleksandar Zverev savladao je Lasla Đerea 6:2, 7:5, 6:2 u trećem kolu Rolan Garosa.

3. kolo I set II set III set
Zverev 6 7  6
Đere 2 5 2
Kraj!
Zverev je eliminisao Đerea u tri seta, sa 6:2, 7:5, 6:2.
Karakter
Ne dozvoljava Đere rivalu da bez truda reši meč, odbija njegov pritisak i posle maratonske borbe stiže do drugog gema u setu – 5:2
Početak kraja
Osvaja Đere konačno svoj servis-gem, ali Zverev nastavlja u istom ritmu i nakon još jednog perfektnog gema, opet oduzima servis našem teniseri verovatno prelama meč – 4:1
Šteta
Imao je priliku Đere da odmah uzvrati "ribrejkom", izvršio je veliki pritisak na servis Zvereva, ali Nemac spasava tri brejk lopte i dobija maratonski gem – 2:0

Đere se predao?
Kao da se naš teniser predao nakon gubitka drugog seta, odmah gubi servis i na startu trećeg – 1:0
0-2
Nemac ne propušta ukazanu priliku i sa perfektnim servis-gemom osvaja i drugi set – 7:5
Nokdaun
Đere ipak nije uspeo da se izbori sa ovim kiksom, Zverev lako osvaja naredni servis-gem, a onda koristi momentum za novi brejk za preokret – 6:5
Propuštena šansa
Imao je Đere sjajnu priliku da izjednači u setovima, poveo je 40:0, ali je ispustio sve tri set lopte i na kraju izgubio servis – 4:5.

Ovaj gem bi mogao mnogo da košta srpskog tenisera.
Ipak...
Đerea to nije poremetilo, nastavlja u dobrom ritmu i opet oduzima servis rivalu pa zadržava prednost u setu – 2:4
Zverev vratio brejk
I to uz dve svoje dobre odluke tako što je ispravio greške linijskog sudije, u dva navrata.

Oba puta je bio u pravu.

Zverev servira za izjednačenje u drugom setu.
"Novi" Laslo
Izašao je u drugi set kao potpuno drugi igrač.

Nešto slično kao u prethodnoj rundi protiv Kecmanovića, zaboravio je sva dešavanja i sada igra kao da se ništa nije desilo.

Zato ima 3-0. Na servisu je Zverev.
Đereov brejk sa nulom!
Kakav početak drugog seta Srbina!

Bez ijednog izgubljenog poena Laslo dolazi do brejka...
Odlični Laslo
Četiri direktna poena, među kojima su dva asa.

Sjajno!
Đere prvi servira u drugom setu
Zverev poveo 1-0
Odlična igrača šestog igrača sveta, kontrolisao je ceo prvi set i lako došao do početnog vođstva.

Đere će morati da bude mnogo bolji u nastavku...
Đere spasao dve set lopte
I ostao u setu.

Međutim, sada Zverev servira za 1-0.
Kiša prekinula mečeve
Sve sem onog između Zvereva i Đerea, jer igraju na "Šatrijeu" sa pokretnim krovom.

Zverev odmah dolazi do brejka
Napao je Nemac Đerea u prvom gemu i odmah napravio razliku.
Meč je počeo!
Prvi je na servisu Đere.
Đere i Zverev izašli na šljaku
Uskoro na terenu
Viktorija Azarenka je pobedila Medison Kiz 6:2, 6:2 i "ispraznila" teren u Parizu.

Posle njih izlaze Đere i Zverev, oko 13.45.