Odbojka

Subota, 08.10.2022.

16:50

Srbija nemilosrdna protiv Turske

Reprezentacija Srbije savladala je Tursku u okviru 9. kola Svetskom prvenstva - 3:0 (25:20, 25:21, 25:23).

Srpkinje su grupnu fazu završile bez poraza - 9:0!

Protivnik Santarelijevih izabranica u četvrtfinalu još uvek nije poznat, ali postoje izgledne šanse da to bude Turska.

Reprezentativke Srbije su na krilima Boškovićeve i Mihailovićeve manje-više rutinski dobile prva dva seta, ali se situacija u trećem setu dosta promenila.

Turkinje su pružile sjajan otpor, ali je Srbija pokazala klasu onda kada je to bilo najpotrebnije.

Ukoliko Poljska večeras trijumfuje sa 3:0 ili 3:1, protivnik našoj reprezentaciji će biti Turska.

Drugačiji rasplet bi nam poslao Poljsku ili Dominikansku Republiku.

Srbija će četvrtfinalni duel odigrati u utorak u Gljivicama.

SRBIJA: Bošković 23 (31-19 napad, 3 bloka), Buša 7, Mihajlović 15, Aleksić 13 (14-10 napad, 3 bloka), Stevanović 1, Lazović, Drča 1, Popović, Mirković, Pušić (libero), Bjelica 1, Jegdić (libero), Milenković 2, Lozo.

TURSKA: Guneš 2, Erdem 3, Karakurt 2, Ozbaj 2, Baladin 2, S. Šahin 15, Ajdin, Akoz (libero), Čebečioglu 13, Akjol 4, Boz 1, Akar (libero), Ismailoglu, E. Sahin 2.