Zvezda je trijumfovala rezultatom 80:73 i tako povela sa 2-0 u seriji.
"Nije se desio brejk ne znam već ni koja godina zaredom. Za razliku od prošle utakmice, sada je Zvezda bila korak ispred nas. Borila se do kraja, zasluženo je pobedila. Promašili smo dosta otvorenih šuteva, imali smo dosta grešaka u napadu i odbrani. Ništa nije gotovo, idemo da izborimo majstoricu. Znamo da će biti preko 20.000 ljudi, spremnih da nam pomogne, pokušaćemo da pobedimo", rekao je Avramović.
"Da, imali smo šuteve da se odlepimo na dva poseda. Posle je Teo iznudio faul za tri poena, to im je dalo blagu prednost jer su iz minusa otišli u plus. Imali smo i šut za produžetak, bila je i mrtva lopta na pola koša, imali smo šanse, ali idemo dalje".
Da li je teže igrati u Areni ili "Pioniru"?
"Veruj mi, meni je svejedno. Igram već treću godinu ovde, tako da mi je isto, pričam kada je Zvezda domaćin".
"Malo više smirenosti i stabilnosti. Ne mogu da kažem borba, jer bori se i Zvezda. Ali, potreban je veći nivo agresivnosti, jer nam je Nedović dao 21 poen u prvom poluvremenu. Posle je Teo preuzeo loptu u ruke, pa nam je Bolomboj dao četiri ili šest poena".
"Razmišljamo o trećoj utakmici, pa da odigramo četvrtu i probaćemo da izborimo majstoricu. Ali samo da smo živi i zdravi, to mi je najvažnije. Videli smo šta je bilo sa Nikolom Topićem, mnogo mi je žao zbog njega, želim mu brz oporavak. Stvarno, to bih najviše voleo, da svi ostanemo živi i zdravi", zaključio je Avramović.
Fudbaleri Crvene zvezde dočekaće u nedelju Vojvodinu u 18. kolu Superlige Srbije, a zapažene partije protiv ekipe iz Novog Sada beležio je Aleksandar Katai sa sedam golova i sedam asistencija na 16 utakmica.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 39
Pogledaj komentare Pošalji komentar