EP 3. kolo Srbija – Slovenija 17:6

Vaterpolisti Srbije savladali su Sloveniju sa 17:6 (5:2, 2:3, 6:1, 4:0 )u okviru trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva.

Dobrodošli u live blog B92.net
KRAJ Rutinska pobeda Srbije - 17:6
Izabranici Dejana Savića probudili su se posle debakla od Mađarske.
4/4 Srbija mirno privela utakmicu kraju
Selekcija Srbije rutinski je savladala Sloveniju, a pogodak Stojanovića bio je tačka na ubedljiv trijumf - 17:6.
3' 4/4 Srbija u petoj brzini
Pjevančić i Stojanović tresu mrežu rivala za velikih 16:6.
1' 4/4 Rašović povećao prednost "delfina"
Nastavlja Strahinja Rašović da dominira sa krila! Srbija stiže do velikih osam golova prednosti (14:6).
3/4 Fantastična treća deonica Srbije
Izabranici Dejana Savića furiozno su završili treći kvartal - 13:6.
6' 3/4 Rutiniranje
Fantastičnim pogotkom Vica iz okreta, Srbija stiže do ogromnih - 13:6.
5' 3/4 Srbija dominira
Nova sjajna kontra krunisana je pogotkom Vica za velikih 13:6.
3' 3/4 Raste prednost Srbije
Nije dugo potrajalo slavlje Slovenije. Sjajnim golom Vučinića Srbija je stigla do vođstva - 10:6.
2' 3/4 Drašović i Rašović za buđenje Srbije
Postigao je brz gol iz kontre Drašović na samom početku drugog poluvremena. Neposredno posle toga dosuđen je i peterac za "delfine" koji je u pogodak pretvorio Rašović - 9:5.
POLUVREME "Delfini" čuvaju prednot, Slovenci prete
Izabranici Dejana Savića i dalje su u boljoj poziciji u odnosu na rivala, ali propuštene prilike u napadu mogle bi skupo da nas koštaju na drugoj strani. Zaključak na kraju prvog poluvremena je da su Slovenci spremni da kazne svaki naš nedostatak pažnje.
8' 2/4 Rašović održava prednost
Rašović novim pogotkom donosi dva gola prednosti "delfinima" - 7:5.
7' 2/4 Kazna
Ponovo nismo iskoristili zicer i ponovo je usledila kazna. Sjajnim udarcem sa leve strane, Stefanović matira golmana našeg nacionalnog tima za 6:5.
5' 2/4 Reakcija "delfina"
Sjajno se Vučinić pozicionirao i rutinski zatresao mrežu rivala za 6:4.
3' 2/4 Srbija u kontraritmu, Slovenci se vraćaju u meč
Isključenje Vučinića iskoristio je Popović, koji je novim golom smanjio zaostatk svog tima na 5:4.
2' 2/4 Stiže kazna
Nismo iskoristili igrača više, što je kažnjeno golom Kadiveca na drugoj strani - 5:3.
1/4 Srbija posle prvih osam minuta vodi 5:2!
"Delfini" su dobru igru krunisali vođstvom od 5:2.
7' 1/4 Martinović trese mrežu rivala!
Sjajan šut Martinovića sa levog boka završio je u mreži golmana Slovenije! Vodimo - 5:2.
6' 1/4 Slovenija ponovo smanjila prednost
Sjajnim udarcem Popovića Slovenci stižu do drugog gola na meču (4:2).
4' 1/4 Imamo odgovor
Nije Srbija dozvolila protivniku da se dodatno primakne. Pogotkom Drašovića stižemo do prednosti od 4:1.
2' 1/4 Srbija udvostručila vođstvo
Fantastično je Rašović isplivao novu kontru, a zatim matirao golmana Slovenije za 2:0.
2' 1/4 "Delfini" vode!
Sjajno je Vučinić obavio defanzivne zadatke, a zatim i uposlio Radulovića koji nije imao težak zadatak da matira protivničkog golmana.
Pobeda za povratak na pobednički kolosek
Selekcija Srbije ostvarila je polovičan učinak u dosadašnjem delu Evropskog prvenstva.

Izabranici Dejana Savića rutinski su savladali Izrael u prvom kolu sa 18:3, posle čega su doživeli debakl od Mađarske - 16:7.
5:2, 2:3, 6:1, 4:0