20. kolo: Mančester junajted – Mančester siti 2:1

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Mančester siti rezultatom 2:1 u 20. kolu Premijer lige.

Fernandeš 79, Rašford 82 – Griliš 60
  MUN   MCI
  2 : 1
KRAJ
90' Još 5 minuta nadoknade
Ima još da se igra
82' GOoooooooooooool
Kakav preokret! Markus Rašford!
79' Gol! Poništen, pa priznat
Mančester junajted je preko Bruna Fernandeša došao do izjednačenja, ali je pomoćni sudija rekao da je bilo ofsajda i glavni poništio gol.

Ipak, nakon konsultacija, odluka je promenjena i gol je priznat! 1:1
73' Koliko može Junajted?
Siti je uspeo da naplati promašaje domaćeg tima, golom Griliša vode sa 1:0 i čekamo odgovor Junajteda.
60' Goooooooooooooool
Siti vodi!

De Brujne se izborio u duelu za centaršut nakon što je lepo utrčao u kazneni prostor, pa centrirao na peterac gde je loptu glavom dočekao Džek Griliš i prosledio je u mrežu
52' Slobodan udarac i umalo gol
Zapretio je Mančester junajted nakon slobodnog udarca sa desne strane pa je Entoni probao, ali je uhvaćen u ofsajdu.

Potom kontra za Siti i centaršut na Bernarda Silvu koji loše zahvata loptu glavom i ogromna prilika propada

EPA-EFE/Adam Vaughan
46' Počelo je drugo poluvreme
Sada Mančester siti ima prvi napad.
45+1' Napokon nešto opasnije
Šutirao je Voker sa velike udaljenosti i bio je to snažan i opasan udarac koji završava tik pored desne stative...

38' Opet Rašford
Generalno bezopasan napad, ali je mogao da bude opasniji. Rašfordu je u kontri lpta pobegla i Ederson je bez većih problema pokupio tačno ispred njega
34' Umalo gol
Žaliće Mančester junajted za ovom šansom. Markus Rašford je lepo pobegao i dobio loptu u prostor, pa je golman Sitija Ederson prerarno izleteo i Rašfrod ga obišao, ali je njegov udarac bio veoma loš pa ga je Voker ispred gol linije sa lakoćom otklonio
30' Povreda
Junajted je krenuo u kontru i Bruno Fernandes je uposlio Malasiju po levom boku koga je ramenom udario Voker, a on ostao na zemlji. Mora da reaguje lekarska služba

25' Preti i Siti
Napokon su se gosti malo oslobodili pritiska i stigli do šesnaesterca "Đavola". Prvo smo videli Halanda koji je snažno šutirao, ali bio izblokiran, da bi ofsajd pozicija osujetila naredni napad "Građana"

AP Photo/Dave Thompson
15' Opet se izvukao Siti
Ključno je bilo da se pokušaj zaustavi. Videli smo Marsijala koji uspeva da proigra Eriksena u šesnaestercu pa lopta stiže do Markusa Rašforda, ali je Kanselo njegov pokušaj izblokirao.

Moga je Junajted da povede
11' Junajted preti
Bruno Fernandes sa desnog boka šutira nakon odlične akcije Mančester junajteda, ali rezultat ostaje 0:0
7' Ofsajd
Markus Rašford je uhvaćen u ofsajd poziciji nakon što je Ejk izgubio loptu na sredini terena.
5' Spor početak
Oprezno su krenule obe ekipe, ali se tenzija na terenu i te kako oseća... Čekamo i dalje neku pravu priliku
1' Počela je utakmica
Prvi napad je za ekipu Mančester junajteda. Igraju u crvenim dresovima i napadaju sa leve na desnu stranu.

Mančester siti je u svetlo plavim dresovima.