Serija A, 24. kolo: Juventus – Verona 2:0 (1:0)

Srpski napadač Dušan Vlahović postigao je gol na debiju za Juventus i za to mu je bilo potrebno samo 13 minuta.

Dobrodošli!
Pratićemo meč 23. kola italijanske Serije A između Juventusa i Verone.

Za Juventus će debitovati Dušan Vlahović, koji će igrati u tandemu sa Alvarom Moratom u napadu.

Utakmica počinje u 20:45.
Kraj utakmice
Pobeda Juventusa protiv Verone 2:0 (1:0).

Dušan Vlahović je postigao gol na debiju. Bio je strelac u 13. minutu.
90+1' Zamalo Ken
Izborio se za poziciju, šutirao, ali je bio zamalo neprecizan.
Nadoknada
Još četiri minuta do kraja.
87' Vlahović gađa
Desnom nogom sa 20 metara po sred gola. Lako brani golman.
83' Dvostruka izmena
Izlaze Morata i Zakarija, Ken i Mekeni u igri.
80' Juventus odrađuje posao
Čuvaju rezultat i čekaju kontre.

Bez uzbuđenja.
75' Dvostruka izmena u Juventusu
Ulaze Rugani i Kvadrado, umesto Kjelinija i Dibale.
71' Dvostruka izmena u Veroni
Izlaze Barak i Čekerini, ulaze Recos i Kalinić.

69' Brani Montipo
Solo prodor Rabioa, udarac sa preko 20 metara u donji levi ugao, brani golman Verone.
64' Zamalo 3:0
Lepa akcija Morate i Dibale, Argentinac je gađao sa sedam metara snažno u bliži ugao, ali nogama brani golman Verone.
Gol Zakarije
61' Gol!
Morata dodaje loptu na desnu stranu u prostor Zakariji, koji se ubacuje, ostaje 1 na 1 sa golmanom i pogađa u donji levi ugao.

Dvojica debitanata postižu gol – Vlahović i Zakarija.
59' Žuti za Moratu
Ruši desnog beka Verone u kontri i dobija javnu opomenu.
58' Lazović igra sjajno
Dominira po levoj strani terena kapiten Verone. Sve stiže, ubacuje se, centrira, ali Verona veoma slaba u završnici.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO
55' Vlahović odličan
Gradi se i pokušava da odigra povratnu. Sada ga sve bolje čuvaju.
48' Lazović kapiten
Srpski reprezentativac preuzeo traku od Velosa, kog je zamenio Besa.
46' Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena
Juventus vodi 1:0, golom Dušana Vlahovića u 13. minutu.
43' Lazović se razigrao
Sada dobro probija po levoj strani. Imao je udarac sa ivice kaznenog, nije mu lepo "sela" lopta na volej i poslao ju je na tribine.
38' Vlahović promašio zicer!
Morata mu sa leve strane ubacuje loptu na sedam metara, Vlahović u trku gađa desnom nogom pored desne stative.
37' Ilić odličan
Srpski fudbaler najbolji u redovima Verone. Jedini se ističe, kontroliše igru, ima ga svuda...
29' Ništa od penala
Iz VAR sobe javljaju da od penala nema ništa.
28' Ponovo Vlahović traži penal
Ponovo dobro kombinacija sa Moratom, hteo je da namesti loptu na penalu na levu nogu na šut, pa je onda opet srušen.

Čeka se reakcija iz VAR sobe.
26' Vlahović traži penal
Dobro je primio loptu na penalu, zagradio se, pokušao da se okrene, pao, pa tražio faul Čekerinija.

Ništa od penala.
23' Verona pokušava da odgovori
Gosti napadaju, ali igraju bez prave ideje.
17' Prvi žuti karton na meču
De Šiljo je pobegao Depaoliju, koji ga povlači sa leđa, seče kontru i dobija žuti karton.
Gol Vlahovića
13' GOOOL!!!
Fantastičan gol Vlahovića na debiju iz snova.

Lopta u prostor Dibale, koja je taman toliko odskočila da Vlahović sa ivice kaznenog iz trka lobuje golmana Verone.

Vodi Juventus.
Evo te situacije
11' Nezadovoljan Vlahović
Vukao je igrač Verone sa leđa, dok se Vlahović gradio, ali sudija nije svirao faul na nešto više od 20 metara od gola.

Širi ruke i žali se i kod glavnog i linijskog sudije.
7' Udarac Vlahovića
Dobija loptu od Rabioa na levu stranu, namešta loptu na levu nogu i snažno gađa pored Gintera, ali se istakao odličnom odbranom golman Verone.
5' Borbeni Vlahović
Od starta u petoj brzini. Gradi se, ide na svaku loptu, vraća se u odbranu do svog šesnaesterca...
4' Magla u Torinu
Nešto slabija vidljivost na terenu stadiona Juventusa.
1' Počela je utakmica