12. kolo, PL: Liverpul – Arsenal 4:0 (1:0)

Fudbaleri Liverpula pobedili su Arsenal 4:0 (1:0) u derbiju 12. kola engleske Premijer lige.

Mane 39, Žota 52, Salah 73, Minamino 77
  LIV   ARS
  4 : 0
Kraj meča!
Liverpul deklasirao Arsenal 4:0.
Igraće se još tri minuta
84' Morton debituje za Liverpul
Mladi 18-godišnji vezista Tajler Morton ulazi umesto Tijaga Alkantare.

Biće mu to prvi meč u Premijer ligi.
Pogodak Minamina
77' Arsenal se raspada – 4:0!
Liverpul dodaje gas – Takumi Minamino je postigao gol tek što je kročio na teren.

Zamenio je Žotu i na drugu asistenciju Aleksander-Arnolda u ovom meču zadao novi udarac.

4:0!
73' 3:0!
Upisao se i Mohamed Salah.

Prošao je Mane po levoj strani poput ekspres voza, celokupna odbrana "tobdžija" je kasnila i idealno je poslužio Salaha.

Egipćaninu nije bilo teško da pogodi nebranjenu mrežu sa svega nekoliko metara.

3:0!
68' Ramzdejl nastavlja da blista!
Kakav je zicer imao Žota, neverovatno.

Pola gola je imao posle asistencije Salaha, ali nije pogodio ugao, a golman Arsenala je i to odbranio.
65' Arsenal propustio dramu
Imao je Obamejang zicer, pobegao je odbrani "crvenih", ali nije uspeo da savlada Alisona.

Na "krivoj nozi" je bio golman Liverpula i tako uspeo da spasi gol.

EPA-EFE/TIM KEETON
57' Liverpul razbija Arsenal
Nižu se šanse pred golom gostiju iz Londona.

Mane, pa Žota, ali je i to odbranio Ramzdejl.

Kakva partija golmana Arsenala..
Katastrofalan kiks Tavareša
52' Žota – 2:0!
Liverpul duplira prednost posle velike greške Tavareša.

Poklonio je loptu i servirao zicer Žoti, koji je prevario driblingom Ramzdejla i rutinski pogodio mrežu.

2:0!
51' Liverpul steže obruč
Salah je bio u šansi, ali se nije najbolje snašao i propala je solidna prilika.

Liverpul sve opasniji...
50' Liverpul mogao da duplira razliku
Jako je blizu gola bio Aleks Okslejd-Čemberlen.

Namestio se, nije najbolje šutirao i lopta je prošla tik pored stative.
Nastavljen je meč

Kraj prvog poluvremena
Liverpul vodi golom Sadija Manea.

Razlika je mogla da bude i viša da golman Aron Ramzdejl nije bio čudesan.
Produžetak iznosi jedan minut
Ovako je poveo Liverpul
39' Goool – vodi Liverpul
Sadio Mane je strelac!

Učinio je to udarcem glavom posle centaršuta sa desne strane Aleksander-Arnolda.

Ostao je usamljen u petercu, ovo nije mogao da brani Ramzdejl.

1:0!
Sukob Klopa i Artete
Šta je sa posedom lopte?!
Liverpul ima neverovatnih 84 odsto, mizernih 16 ide Arsenalu.

Međutim, golman Ramzdejl blista...
37' Opet Ramzdejl
Šta sve brani ovaj čovek?

Sada je pokušao Aleksander-Arnold, jako je tukao, ali je jedinica Arsenala i to odbranila.
35' Čudesni Ramzdejl!
Skinuo je zicer Salahu.

Odlično je probio Cimikas po levoj strani i idealno poslužio Egipčanina, koji je loše šutirao, a golman Arsenala je odbranio kao hobotnica.

"Zakuvalo se".

33' Frka niotkuda!
Menadžeri dva tima Jirgen Klop i Mikel Arteta ušli su u verbalni klinč.

Sve nakon jednog faula, kada je Nemac tražio da se kazni jedan igrač Arsenala žutim kartonom.

Sve se završilo tako da je sudija Oliver obojici podelio kartone.
31' Arsenalu poništen gol
Prelepa akcija u režiji Smit Roua.

Magično je petom asistirao Obamejangu, koji je bio u ofsajdu i poslužio Lakazeta pred nebranjenom mrežom.

Francuz je imao lak posao, ali je sudija signalizirao ofsajd.
29' Prva velika šansa!
I to za Liverpul, čije je vođstvo sprečio golman Aron Ramzdejl.

Prvo je odbranio volej Tijaga, da bi i odbitak skinuo udarac Maneu.

Sjajno brani..
27' Pritisak Liverpula
Nekoliko opasnih napada, prvo preko Žote, pa preko Okslejd-Čemberlena, ali su se gosti odbranili.

Liverpul steže obruč...
23' Sebični Saka
Opet je povukao dobru kontru, ali je oklevao i razmišljao predugo, mogao je i da asistira, ali se odlučio na udarac iskosa.

Izblokiran je.
20' Slab uvod
Još čekamo na neko veće uzbuđenje, ali nismo ga još videli...

Ni blizu.
15' Rovovska borba na sredini
Čvrsto se igra, brzo i dinamično...

Međutim, bez ozbiljnih šansi.

AP Photo/Jon Super/Tanjug
8' I Arsenal pripretio
Saka je bio u naletu, ali se kasno odlučio na predaju lopte i propala je solidna kontra "tobdžija".
5' Salah prvi pokušao
Bio je to mlak udarac sa oko 20 metara.

Nije bilo poslao za golmana Ramzdejla.
Počeo je meč
Sa centra je krenuo Liverpul.
Arsenal devet godina ne zna za pobedu na Enfildu
Poslednji put je slavio u septembru 2012. godine (2:0) kada su golove postigli Lukas Podolski i Santi Kasorla.