Liverpul – Mančester siti 1:2pp (0:1)

Fudbaleri Mančster sitija osvojili su prvi trofej u sezoni, pošto su posle penala pobedili Liverpul u Komjuniti šildu.

Šaćiri pogađa za 1:0.
Gindoan donosi izjednačenje Sitiju, 1:1.
Kiks Vajnalduma, Bravo odbranio penal!
B. Silva siguran, Siti vodi 2:1.
Lalana precizan za 2:2.
Foden pogađa za vođstvo Sitija, 2:3.
Čemberlejn izjednačava, 3:3.
Zinčanko pogađa, Alison je imao loptu na ruci, ali je lopta prošla, 3:4.
Salah za izjednačanje, sledeći penal je odlučujući, 4:4.
Žezus pogađa! Sitiju ide prvi trofej u sezoni!
Sjajna intervencija Vokera
PENALI!
Nemamo pobednik posle devedeset minuta, slede penali!
90+2 Neverovatna intervencija Kajla Vokera!
Salah je bio u stopostotnoj šansi, uspeo je da glavom pošalje loptu ka golu, ona je išla ka mreži, ali je Kajl Voker u poslednji čas spektakularno reagovao.
90' Još četiri minuta do kraja
88' Žestok pritisak Liverpula, Bravo čuva Siti
86' Bližimo se penalima
Podsećamo, ako rezultat ostane nerešen odmah će se pristupiti jedaneastercima.
83' Dobar šut Keite, Bravo odbranio
Vezni fudbaler Liverpula šutirao je pravo u golmana Sitija, koji je izboksovao loptu.
77' Goooool – Liverpul izjednačio!
Van Dajk je sa puno osećaja dodao loptu do Matipa, koji je glavom savladao Klaudija Brava.
73' Alison siguran
De Brejne solidno šutirao, a Alison je uspeo da dobro reaguje i odbrani.
68' Odlična odbrana Brava!
Mohamed Salah je ponovo uspeo da uputi opasan udarac. Bravo je bio dobro postavljen i nekako je uspeo da odbrani šut.
Sreća za Brava i Siti

Tanjug/ AP Photo/Frank Augstein
61' Šta je uradio Sterling...
Mogao je Englez da uradi šta hoće... Na kraju nije ni šutnuo, a ni dodao loptu do samog Vokera. Velika šansa je propala za Siti.
Malo je falilo
59' Stativa Salaha!
Egipćanin se sjajno snašao, potom šutirao iz teške pozicije, ali je pogodio spoljni deo stative.
57' Van Dajk je šutirao, a lopta od prečke pogodila liniju
Posle centaršuta loptu je zahvatio Van Dajk, ali nije imao sreće. Pola lopte je bilo u golu, a pola na liniji, što znači da je Siti imao mnogo sreće.
49' Stativa Sterlinga!
Etikinson je pustio igru, Sterling je izašao sâm ispred Alisona i pogodio stativu. Da je pogodio mrežu, gol bi bio poništen jer je usporeni snimak pokazao da je bio u ofsajdu.
48' Slab šut Origija
Dobro je išla akcija Liverpula, Origi je bio u dobroj poziciji, ali je uputio slab šut i Bravo je odbranio.
46' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad imaju fudbaleri Mančester sitija.
🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️
POLUVREME!
45' Još tri minuta u prvom poluvremenu
Nakon što je utakmica otvorena u odličnom ritmu, u drugom delu prvog poluvremena gledamo slab fudbal, bez prilika i sa mnogo grešaka.
Loše poluvreme Liverpula

Photo by Michael Regan/Getty Images
38' Siti održava prednost, bezopasni napadi Liverpula

Photo by Clive Mason/Getty Images
30' Opao tempo igre
Posle odličnog početka malo je pao tempo igre. Siti je zadovoljan vođstvom, a Liverpul ne uspeva da pronađe pravi završni pâs.
23' Dobar fudbal na startu meča
Videli smo gol i nekoliko prilika. Za sada duel kakav su svi očekivali.
Slavlja Sterlinga posle gola

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images
17' Velika šansa za Sterlinga
Nekadašnji fudbaler Liverpula ponovo je bio u prilici da savlada Alisona. Ovoga puta Brazilac je odbranio njegov šut.
15' Odličan prodor Salaha
Sjajno je Salah prošao po desnoj strani, potom je uputio dobar udarac, ali mreža Sitija se nije zatresla.
13' Žezus zamenio Sanea
Nemac se povredio.
Evo gola
12' Goooool – Sterling savladao Alisona!
Veoma loše je odreagovala odbrana "Redsa". Sterling je dobio loptu na petercu, odmah uputio šut, Alison se nije snašao i Siti je poveo.
Pozdrav dva gospodina

Photo by Michael Regan/Getty Images)
8' Mogao je Salah mnogo bolje
Egipćanin se našao u dobroj poziciji za gol, ali je uputio udarac malo pored leve stative. Po dobra šansa na obe strane u prvih desetak minuta igre.

4' Velika prilika za Siti
Liroj Sane izašao je ispred Alisona, ali je pogodio spoljni deo mreže. Bio je u teškoj poziciji Nemac, uspeo je da šutne, ali ne i da savlada Brazilca.
1' Počela je utakmica!