1. kolo: Lacio – Borusija Dortmund 3:1

Fudbaleri Lacija pobedili su Borusiju iz Dortmunda 3:1 (2:0) u Rimu u utakmici 1. kola F grupe Lige šampiona.

Dobrodošli!
U ovom blogu pratimo utakmice Lacio – Borusija Dortmund, Čelsi – Sevilja i Ren – Krasnodar
Kraj i u Renu i Londonu
Dva remija.

Čelsi i Sevilja su odigrali bez golova, dok su Ren i Krasnodar završili reztultatom 1:1.
Kraj u Rimu!
Pobeda Lacija nad Borusijom iz Dortmunda 3:1!
Gol Akproa
76' Gooool za Lacio!
Divna akcija koju je rešio Akpa Akpro, nakon što se pre nekoliko minuta zamenio Sergeja Milinković-Savića.

Luis Alberto je prebacio celu odbranu gostiju, a Imobile pronašao na pet metara Akproa, kome nije bilo teško.

Rimljani imaju velikih 3:1...
71' Goool – BVB se vraća!
Pogodio je Erling Haland i uneo dramu.

Centrirao je rezervista Rejna, a Norvežanin zakucao loptu u mrežu iza Strakoše.

Biće ovde drame u poslednjih 20 minuta.
67' SMS napustio teren!
Sasvim solidna partija Milinković-Savića, ali je Simone Inzagi odlučio da ga sačuva posle serije teških utakmica.

Umesto njega ušao je Akpa Apro.
60' Bono sprečio vođstvo Čelsija
Golman Sevilje se istakao odbranom posle udarca Bena Čilvela.
Ovako je Ren poveo
59' Brz odgovor Krasnodara – 1:1!
Strelac je Kristijan Ramires.

Kolumbijac je "vrteo" sve i na kraju poslao "bombu" u gol Rena.

Fantastičan udarac izvan kaznenog Rena.
56' Vodi Ren protiv Krasnodara!
Iz penala je bio siguran Sehru Žirasi.
Penal u Renu!

EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI
49' Borusija mogla da se vrati!
Haland je bio u naletu, "naslagao" je nekolicinu čuvara, ali loše šutirao iz dobre pozicije.

Pravo u golmana Strakošu.
Počelo je drugo poluvremenu u Rimu, Renu i Londonu
Gudelj sa Havercom

EPA-EFE/Alastair Grant
Mreže miruju i u Renu
Eduard Kamavinga je bio najbliži golu, ali je Krasnodar sačuvao mrežu...

Imali su i Rusi jednu priliku preko Danila Utkina, ali su se domaćini odbranili.
Bez golova u Londonu posle 45 minuta
Čelsi i Sevilja imali su po jednu dobru priliku.

Prvo je Nemanja Gudelj mogao da dovede goste u prednost, ali je Mendi sjajno odbranio, a na drugoj strani je Timu Verneru jedan dobar udarac "skinuo" Bono.
Kraj prvog poluvremena u Rimu
Sjajan meč, dva gola, ali i puno dobrog sadržaja.

Prava utakmica Lige šampiona.
Sudija dao karton pogrešnom igraču
Umesto Felipeu žuti karton je dobio Luis Alberto.

Francuski sudija Klemon Turpan napravio je previd.
35' Alberto direktno iz kornera
Kako je samo pokušao Španac, veoma lukavo.

Ipak, Hic je nekako uspeo loptu da izbaci u poslednjem trenutku...
Kamavinga u centru pažnje u Renu
Senzacionalni tinejdžera Rena je dva puta zapretio ruskom timu, ali nije imao sreće.

Prvi put je udarac "prozujao" iznad prečke, a drugi mu je sjajno odbranio Safonov.
Gudelj umalo doneo vođstvo Sevilji u Londonu!
Sa penala je srpski reprezentativac glavom pokušao, ali je golman Čelsija Mendi sjajno odbranio i sprečio gol Sevilje u 19. minutu.

Velika šteta!
28' Kakav promašaj Menijea!
Prazan gol je imao Belgijanac, ali nije uspeo da pogodi sa samo pet metara...

Nestvarno.
Gol štopera Lacija
23' Gooool – Lacio ima 2:0!
Baš iz kornera posle zicera Koree.

Loše je reagovao Erling Haland, a štoper Lacija Filipe Ramos u saradnji sa Marvinom Hicom duplirao prednost rimskom timu.

Sasvim zasluženo!
22' Zicer Koree!
Šta je promašio Argentinac, neverovatno...

Luis Alberto je asistirao, a Korea promašio zicer.
22' Sergej raspoložen
Sluša ga lopta u uvodu utakmice i zagospodario je sredinom terena...

Samo tako da nastavi do kraja.
20' Mirno u Renu i Londonu
Ništa se specijalno nije desilo u mečevima Čelsi – Sevilja i Ren – Krasnodar za početnih 20 minuta.
16' Majstorija SMS-a!
Sjajno je spakovao loptu Imobileu za gol, ali je napadač Lacio previše odugovlačio i na kraju je izblokiran.

Propala je nova dobra prilika za Rimljane, koji su mnogo bolji u uvodu utakmice.
14' Lacio mogao do 2:0
Šutirao je Imobile, ali je Hic odbranio.

Odličan meč gledamo na Olimpiku.
12' Borusija pokušava da odgovori
Dobro je pokušao glavom Dilejni posle kornera, ali je Strakoša odbranio...
Gol Čira Imbolea
Gooool u Rimu!
Imobile za vođstvo Lacija protiv Borusije Dortmund.

Pogrešila je odbrana "milionera", Hoakin Korea je poslužio najboljeg strelca Lacija, a ovaj matirao svoj bivši klub.