I kolo: Bajern – Crvena zvezda 3:0 (1:0)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Bajerna u Minhenu rezultatom 3:0 u prvom kolu Grupe B Lige šampiona.

Gol za 2:0
91' Fenomenalna akcija Bajerna – 3:0
Dok su svi očekivali da se Alkantara odmakne od lopte i da šutne na gol, on ju je samo "bocnuo", prebacio kompletnu odbranu Zvezde i uposlio samog Milera.

Nemac je lako savladao Borjana za 3:0.
Četiri minuta nadokande
90' Zvezdi lopta šetala po gol liniju
Veoma lako je moglo da bude 3:0. Levandovski je proturio loptu pored Borjana, ona je došla do gol linije, ali nije prešla. Odlično je intervenisao Milunović i sprečio treći gol domaćina.
87' Milunović pogodio prečku – svoju
Nova loša reakcija Milunovića, bilo ih je dosta. Lopta je išla u Borjanovo naručje, a Milunović ju je presekao i pogodio prečku svog gola.
83' Izlazi premoreni Garsija
Na terenu je Vukanović
82' Vulić zapretio
Vulić je stigao da se namesti na šut, ali nije bio dovoljno precizan.
80' Gol, Levandovski - 2:0
Marko Gobeljić je izgubio loptu u blizini svog gola. Uz dosta sreće ona se odbila do igrača Bajerna, posle reakcije Žandera, a onda je Gobeljić, koji je stigao da se vrati u kazneni prostor, očajno odreagovao i prevario Borjana.

Levandovski je uspeo da uleti između Gobeljića i Borjana i da smesti loptu u gol. 2:0.
Nije svejedno navijačima Bajerna
78' Mariiiiiiiiiiiiin...
Kakav šut Marina. Nekako je uspeo da se izbori za prostor, namestio se na desnu nogu... Metar od gola je otišla ta lopta, dosta sreće za Bajern.
72' Jalov pokušaj Gnabrija
Ovo nije bilo ni blizu, Gnabrijev udarac je bio daleko od Borjana.

Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images
70' Nešto mirnije...
Bajern je malo usporio. Nema toliko izglednih prilika u ovom delu meča, Zvezda može malo da odahne.
Kovač menja - defanzivno!
Havi Martines je na terenu, umesto dosta ofanzivnijeg Tolisao. Izašao je i Perišić, na terenu je Gnabri.
65' Zvezda se spasila uz nestvarnu dozu sreće
Uf... Perišić je šutirao, prebacio Borjana, ali pogodio prečku. Levandovski je imao priliku iz odbitka, ali je prebacio gol. Mnogo, mnogo sreće.
62' Ozbiljna prilika za Zvezdu otišla u nepovrat
Van la Para je šutirao iz kaznenog prostora rivala, udarac mu je izblokiran, a lopta se odbila do Pavkova. On je zakasnio pola sekunde, pa je umesto lopte šutnuo Alkantaru.
61' Milojević napravio prvu izmenu
Miloš Vulić na terenu, van njega Dušan Jovančić
61' Žander...
Nekako je Žander došao u poziciju za šut, ali je to morao da uradi svojom slabijom desnom nogom. Zbog toga, lopta je završila u gornjem redu tribina.
57' Sjajni Borjan!
Velika greška Milunovića donela je odličnu šansu Levandovskom. Međutim, Borjan je na vreme izleteo, skratio ugao Poljaku i odbranio njegov udarac.
55' Kolosalna šansa za Perišića
Uz dosta sreće lopta se odbila do Hrvata, koji je bio sam ispred Borjana. Nije se lepo namestio, pa je to bio lak posao za golmana Zvezde.
53' Stativa Tolisoa!
Toliso se ubacio, bio brži od Žandera, pa pogodio stativu.
49' Bajern napada, žuti karton za Degeneka
Nije bilo opasnijih situacija pred golom Zvezde, ali Bajern ne dopušta Zvezdi ni sekund opuštanja. Degenek je faulirao Levandovskog na 20 metara od gola, pa će Bajern imati priliku. Žuti karton za Degeneka.
Počelo drugo poluvreme
Bez promena u oba tabora

EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND
Poluvreme: Zvezda pružila dobar otpor, Bajern ipak ima prednost
Crveno-beli su u prvih 45 minuta mogli i do gola, ali je falilo malo sreće. Ipak, mora se istaći da je Bajern bio neuporedivo bolji rival i da zasluženo vodi.
45' Borjan sjajan
Dve sjajne odbrane Borjana za kraj poluvremena.
43' Nova "bomba" Kutinja
Opet je bilo opasno, opet je Kutinjo pokazao razoran šut. Ali, opet pored gola.
42' Marin je mogao bolje
Imao je Marin priliku da svojom loptom "sa očima" uradi nešto opasnije, ali je poslao centaršut pravo u ruke Nojera.
40' Bajernu poništen gol zbog ofsajda!
Kutinjo je bio sam ispred Borjana i pogodio mrežu Zvezde. Krenuo je da slavi, ali se onda okrenuo i video da je bio u ofsajdu. Ponovljeni snimak pokazao je da je sudijska odluka bila apsolutno ispravna.
39' Levandovski pripretio, Borjan dobar
Levandovski je pripretio, šutirao iz solidne pozicije, ali je Borjan bio na visini zadatka.
Gol Bajerna za 1:0
34' Vodi Bajern, Koman
Perišić je dugo držao loptu. Nije bio u opasnoj poziciji, ali ga niko nije napadao. Centrirao je ka Komanu, kojeg je Žander potpuno zaboravio iako je bio jedini igrač kojeg je trebalo da čuva.

Francuz je izašao jedan na jedan sa Borjanom, koji je bio nemoćan. 1:0.
33' Gobeljić odličan!
Ovo je moglo biti kobno po Zvezdu. Koman se nameštao na šut, ali je fenomenalno odreagovao Gobeljić.
31' Bajern i dalje napada, ali Zvezda izgleda rasterećenije
Iako su Bavarci konstantno u ofanzivi, lagodnije se osećaju fudbaleri Zvezde. Barem tako izgleda.
28' Fenomenalan start Degeneka
Ovo je mogla biti najbolja prilika na meču za Bajern, da Degenek nije hrabro uklizao u svom kaznenom prostoru i skinuo loptu sa noge Perišića.
27' Kakav prodor Jovančića, Žander se ohrabrio
Jovančić je predriblao tri igrača uz mnogo, mnogo sreće, a onda uz isto toliko sreće uspeo da pronađe Žandera. On je povukao loptu, iznenadio Pavara, a onda sa 20ak metara šutirao. Bila je ovo ne baš najbolja pozicija, ali moglo je biti bolje.
25' Opasno, opasno
Napada Bajern i ne planira da stane. Iz dva kornera nisu stvorili priliku, a onda je Ernandez bio blizu da iznenadi Borjana. Ipak, ostaje 0:0.
21' Kutinjo, uf...
Kutinju je lopta "sela" na polu-volej. Ovo je bila idealna šansa, ali je lopta prozujala tik iznad prečke Milana Borjana.
20' Loš pokušaj Komana
Dobio je loptu Koman po desnom boku, namestio se na levu nogu, ali loptu poslao na tribine.
Levandovski za sada deluje opasno

EPA-EFE/PHILIPP GUELLAN
16' Marin opasno pripretio, Pavkov pao u kaznenom!
Ovo je bila odlična šansa! Marin je nekako ostao sam na 20ak metara od gola, šutirao, a Nojer odbranio. Lopta se odbila do Pavkova, ali na njemu je bio jedan od defanzivaca Bajerna.

Pavkov je pao, ali je sudija odlučio da ne dosudi penal.
13' Nojer u problemu!
Igrao se Nojer... Lopta mu je pobegla, trčao je na nju Pavkov, ali je Nemac na vreme uspeo da je izbaci u korner.
12' Zanimljive odluke sudije
Škotski sudija je prvo dosudio korner za Bajern koji nije postojao, a onda Pavaru svirao dosta sumnjiv faul u napadu.
9' Ofanziva Bajerna
Od samog starta Bajern napada i traži šansu. Toliso je centrirao, Perišić došao do lopte ali opet nije bilo veće opasnosti po Borjana.
6' Kimih na travi
Povredio se mladi Nemac već na startu meča, sam od sebe, pa mu se pomoć ukazuje van terena. Izgleda da nije ništa ozbiljnije.
2' Prvi pokušaj igrača Bajerna
Kutinjo je driblao, oslobodio se čuvara, ali jako slabo šutirao. Lak posao za Borjana.