Nova vest
b92
Fudbal 0

14.1.2026.

18:57

Imamo debi godine – prvi dodir u profi fudbalu i gol za Romu VIDEO

Australijanac Antonio Arena (16) postigao je pogodak na debiju za seniorski tim Rome, i ne samo to, postigao ga je iz prvog dodira u profi karijeri!

Izvor:B92.sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Imamo debi godine – prvi dodir u profi fudbalu i gol za Romu VIDEO
EPA/FABIO FRUSTACIO

Napadač rođen u Sidneju postigao je gol glavom za izjednačenje u utakmici Kupa Italije protiv Torina u 81. minutu, jedva minut pošto je ušao sa klupe umesto Leona Bejlija.

Njegovoj sreći nije bilo kraja...

Saigrači su mu oduševljeno hitali u zagrljaj i podelili sa njim momenat koji će pamtiti dok bude živ. Debi za Romu i "prvenac" u svom prvom dodiru sa loptom - kakvo veče za ovog golobradog mladića.

Ipak, Torino je na kraju pobedio 3:2 pogotkom Emirhana Ilkhana u završnici meča.

Eliminacija jeste pokvarla ugođaj svima na stadionu, i malom Areni, ali će on ovaj meč više nego poraz svog tima pamtiti po svom debitanstkom golu.

"Da, bio je to sjajan trenutak. Osećao sam se malo nervozno, ali ušao sam i razmišljao samo o igranju. Lep centaršut došao je od Vslija na dalju stativu i postigao sam gol. Za mene se ništa nije promenilo, nastaviću naporno da radim i da treniram", rekao je posle utakmice Australijanac.

Imamo debi godine – prvi dodir u profi fudbalu i gol za Romu VIDEO
EPA/FABIO FRUSTACIO

Otkrio je i da mu treninzi sa prvom ekipom pomažu u razvoju.

"U nekoliko utakmica u kojima sam bio na klupi i trenirao sa prvom ekipom, već sam puno naučio od našeg trenera. Osvojio je toliko utakmica, trofeja, razvio toliko snažnih igrača. Samo želim da nastavim da radim i da igram".

Arenin fudbalski put je inače počeo u akademiji kluba Vestern Sidnej Vonderers. Sa 13 godina preselio se u Italiju i pridružio se Peskari u čijem je dresu prethodne godine srušio rekorde u Seriji C. U pobedi protiv Lukezea (4:1) postigao je pogodak sa 16 godina i 25 dana, čime je postao najmlađi strelac u istoriji Pekcare.

Ti nastupi privukli su pažnju Rome, koja ga je dovela prošlog jula. Arena ima dvojno državljanstvo, 2024. je predstavljao Australiju do 16 godina, a otad je nastupao za italijanske U-16 i U-17 reprezentacije.

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Mask ih tuži

Među tuženim kompanijama nalaze se i najveći izdavaći u muzičkoj industriji.

Tanjug

20:00

16 min

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu