Fudbaleri Partizana sastaju se sa Bešiktašom u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.

PAR   BES
  1 : 1
KRAJ!
Na kraju je ostalo 1:1. Odluka o Evropi pašće u Istanbulu.
93' Prilika za Partizan
Malo je falilo da Zakarić zahvati loptu... Šteta
90' Još četiri minuta će se igrati u Humskoj
84' Nova polušansa za Partizan
Nedostaje poslednji pâs u igri Partizana. Sada je Pantić odlično proigrao Miletića, ali je centaršut beka Partizana zaustavila odbrana turskog tima.
83' Dobra akcija Partizana, ali samo korner
Odlično su kombinovali igrači beogradskog kluba, međutim šut Šćekića sprečio je defanzivni fudbaler Bešiktaša.
80' Šut Erkina, korner za Bešiktaš
Šćekić je prelako izgubio, Erkin je šutirao, a Marković blokirao njegov šut. Posle kornera mogao je Partizan lako da primi gol. Omaleni Gonul je dobro skočio, ali je šutirao pored leve stative.
78' Zatišje pred buru?
Bez većih prilika u ovom delu meča. Videćemo kako će proći poslednjih deset minuta igre na stadionu u Humskoj.
74' Gomeša zamenio Nikolić
Poslednja izmena u redovima Partizana.
72' Gomeš ima problema sa povredom
Videćemo da li će moći da nastavi meč, čini se da je u pitanju povreda kolena.
70' Prejak centaršut Kvarežme
Portugalac je želeo da pronađe Larina u kaznenom prostoru, međutim lopta je bila prejaka.
67' Bešiktaš se oporavio
Partizan je na početku drugog poluvremena jako napadao, ali nisu uspeli da postignu gol. Bešiktaš je to preživeo, oporavio se i sada i oni napadaju.
Debi Šćekića u dresu Partizana
Kosovića na terenu menja Aleksandar Šćekić, koji tako debituje za crno-bele iz Beograda.
62' Dobra prilika za Erkina
Miletić je loše reagovao, Erkin je prvi stigao do lopte i glavom šutirao ka golu Vladimira Stojkovića. Ipak, lopta je prošla pored stative i Partizan je imao sreće.
Pozdrav Kvarežme i Mirkovića

57' Zakarić igra odlično
Goran Zakarić igra odlično na meču i jedan je od najboljih fudbalera na terenu. Sada je izborio korner, posle kojeg je odbrana Bešiktaša dobro reagovala.
Radomir Antić došao da podrži Partizan

53' Nova prilika za Partizan!
Novak prilika za Partizan! Ovoga puta Zakarić je sjajnim solo prodorom došao do prostora za šut i, sa nekih 20ak metara, pucao ka golu, ali neprecizno. Partizan je mngoo bolji rival u drugom poluvremenu.
51' Odlična prilika za crno-bele
Nemanja Miletić, levi bek Partizana, uspeo je da dođe do lopte nakon očajnog poteza Kvarežme. Fudbaler Bešiktaša je ostavio Miletića jedan na jedan sa svojim golmanom, ali Miletić nije bio dovoljno precizan.
48' Miletić umalo pogodio
Zakarić je centrirao sa desnog boka, a na loptu je naleteo defanzivac partizana miletić. Ipak, njegov udarac glavom bio je loš, te je lopta otišla daleko iznad gole posle veoma izgledne prilike.
46' Počelo je drugo poluvreme
POLUVREME
Dobrih 45 minuta Partizana u Humksoj. Ipak, na semaforu je 1:1 posle prvog poluvremena.
43' Žuti karton za Miletića zbog starta nad Kvarežmom
42' Sjajan šut Gomeša
Napadač Partizana odlično je šutirao ka Tolgi Zenginu, ali je golman Bešiktaša vrhovima prstima odbranio njegov udarac.
39' Sreća za Partizan
Larin je odlično šutirao glavom posle kornera, ali je srećom lopta prošla zamalo pored desne stative.
Partizan bez Kosovića u Istanbulu
Vezni fudbaler Partizana dobio je žuti karton i propustiće meč u Istanbulu zbog suspenzije.
36' Dobar šut Gorana Zakarića
Fudbaler koji je ovog leta stigao u Beograd dobro je šutirao sa nekih 20-tak metara, ali je njegov šut završio malo pored desne stative.
33' Janković mora van terena...
Crnogorski igrač se povredio i umesto njega na teren ulazi Đorđe Ivanović.
31' Odbrana Partizana deluje nesigurno
U dosta navrata odbrana crno-belih reagovala je panično i Bešiktaš pokušava da iskoristi takve situacije.
Slavlje fudbalera Bešiktaša
Nije dugo potrajalo jer je Arslan ubrzo izjednačio

Starsport
Slavlje Gomeša nije dugo potrajalo

26' Kvarežma pravi probleme odbrani
Rikardo Kvarežma prošao je Miletića po levom boku, ali je dobro reagovao Valijente i izbacio loptu u korner.
Gol Rikarda Gomeša
Pogledajte gol Rikarda Gomeša
21' Očajna reakcija Valijentea
Valijente je veoma loše reagovao u odbrani, lopta je u kaznenom prostoru došla do Arslana, koji je na sreću loše zahvatio loptu.
Navijači Partizana

15' Hladan tuš, Bešiktaš 1:1
Izjednačenje u Humskoj. Mnogo prostora je dato Kvarežmi koji je poslao loptu ka Arslanu, kojem nije bilo teško da savlada Stojkovića.
13' GOOOOOOOL!! GOMEŠ!
Goran Zakarić odlično je centirao ka Rikardu Gomešu, koji je glavom poslao loptu iza leđa golmana Bešiktaša. Sjajna akcija i rutinska završnica napadača Partizana.
13' Faul u napadu Larina
Erkin je poslao odličan pâs ka Larinu koji je napravio faul nad Valijenteom.
Navijači zvižde Domagoju Vidi pri svakom dodiru s loptom
Zvižde, ali ne vređaju. Javlja reporter B92 sa stadiona.
7' Dobar napad crno-belih
Danilo Pantić nije uspeo da centrira loptu, iako je bio dobro pozicioniran. Propala je dobra prilika za Partizan.
5' Pepe dobro reaguje u odbrani
Zdjelar je pokušao udarcem sa nekih 25 metera, lopta je dobro putovala ka golu ali je glavu postavio Pepe i sprečio šansu.
4' Opasan napad Bešiktaša
Ujsal je odlično prošao po desnoj strani, neometano je centrirao, ali na sreću fudbalera Partizana lopta nije došla do Larina.
3' Faul Pantića nad Medelom
Neće biti nimalo lako ofanzivnim igračima Partizana pored Garija Medela, nad kojim je Pantić napravio faul.
Početni udarac
Početni udarac izveli su fudbaleri Bešiktaša.

1' Počela je utakmica
Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Bešiktaša.
Navijači Partizana na startu meča

Još pet minuta do početka meča
Fudbaleri Bešiktaša na zagrevanju
Najveća pretnja po gol Partizana
Rikardo Kvarežma jedno je od najzvučnijih imena u sastavu Bešiktaša. Kontroverzni Portugalac mogao bi da napravi dosta problema odbrani Partizana.

Bez poraza
Partizan je bez poraza u kvalifikacijama za Ligu Evrope i ima skor od pet pobede i jednog remija.

Bešiktaš je s druge strane poražen od LASK sa 2:1, ali su zbog gola u gostima prošli dalje.
Fudbaleri Partizana na zagrevanju

Vida nije želeo o kafani "Beograd"
Domagoj Vida igra za Bešiktaš i na zvaničnoj konferenciji za štampu nije želeo da priča o "incidentu sa Mundijala". Opširnije pročitajte OVDE

.
Janković levo, Zakarić desno, Pantić u sredini
Bešiktaš će igrati u ovim dresovima
Kako li će sada crno-beli proći?
Ovako bi trebalo na terenu da stoje igrači
Sastavi:
Partizan: Stojković – Miletić, Valiente, Marković, Miletić – Zdjelar, Kosović – Janković, Pantić, Zakarić – Rikardo

Bešiktaš: Tolga Zengin – Gonul, Pepe, Vida, Adrijano – Ujsal, Medel, Arslan – Kvarežma, Larin, Čaner Erkin

Nešto se sprema... Bunkeri i rovovi na granici?

Poljska je počela da postavlja još veći broj metalnih barijera duž svoje granice sa Belorusijom kako bi odvratila nelegalnu migraciju i planira da ojača granicu sa Rusijom, saopštilo je danas poljsko Ministarstvo odbrane.