NBA: Boston – Portland 128:124

Košarkaši Boston Seltiksa pobedili su Portland Trejlblejzerse rezultatom 128:124 u drugom kolu restarta NBA sezone.

Dobro veče!
Večerašnji program NBA lige donosi nam šest mečeva, a mi ćemo najveći deo pažnje posvetiti utakmici Orlando – Sakramento (00:00).

Pre toga ćemo pratiti i sledeće duele:

Boston – Portland
Memfis – San Antonio
SAC ORL
16 : 21
Upisali se i Bogdan i Beli
Bogdanović ima četiri poena, uz po skok i asistenciju, a svoj prvi šut pogađa i Bjelica.

Orlando, ipak, bolji. Eron Gordon ne promašuje i ima 4/4 - 21:12 za Medžik.
Doktor protiv doktora
Loš početak za Kingse
Orlando otvara meč serijom 7:0.
Kraj!
Pobeda Bostona nad Portlandom - 128:124!

Opširnije: Lilard vratio Portland "iz mrtvih", Boston slavio posle velike drame! VIDEO
Seltiksi oštećeni!
Kakva greška sudija! Tejtum je dodao loptu Hejvordu na svojoj polovini, a sudije nisu videle da Tejtum nije bio u polju napada, pa su sudile "preko pola"... Vraćanja sada nema.
Šta se dešava!?
Entoni pogađa trojku za 125:122, Boston gubi loptu na prenosu!

Ali, Lilard užasno organizuje napad, Seltiksi kradu loptu na trenutak, ali Tajs pravi faul.

Do kraja 15 sekundi.
Braun za tri, Stots traži tajm-aut
Trojka Džejlena Brauna, koji ima 16 poena u poslednjoj četvrtini...

Tajm-aut Stots, 125:119.
Geri Trent Džunior!
Ruki Portlanda pogađa sedmu trojku! Ima 7/11 za tri! Poeni padaju "kao na traci", pogađa i Hejvord sa svoje poludistance.

Na 1.40 do kraja je 120:119 za Boston.
Neizvesna završnica
Na 3 minuta do kraja rezultat je 116:113 za Boston. Ušlo se u nešto mirniji ritam, ali se očekuje opaka završnica i dodavanje "gasa" u odbrani.
Još da je ovo ušlo...
Sparsi održavaju prednost
San Antonio nikako ne dopušta Grizlisima da im se približe. Imali su i +10, ali se Memfis vratio na "standardnih" -5.

Derik Vajt igra sjajno u drugom poluvremenu i ima 13 poena i 6 skokova.

Malo poena u 3/4, rezultatom je 74:67 za Sparse na 16 minuta do kraja.
Svi pogađaju!
Lilard je promašio posle tajm-auta, a onda je Tejtum pogodio 2+1. Trent je pogodio još jednu trojku, ali je istom merom uzvratio Braun.

Vajtsajd pogađa jedno bacanje, pa na 5 i po minuta do kraja imamo izjednačenje - 109:109.
Imao je 8 poena na poluvremenu...
Preokret u režiji Lilarda!
Sjajni Portland ne planira da stane! Otvaraju poslednji kvartal serijom 17:7 i sada vode 103:101.

Lilard ima 28 poena i 11 asistencija!

Podsetimo, bilo je 69:48 (+21) na Seltikse na startu drugog poluvremena.
Kako, čoveče, kako?
Poslednjih 12 minuta:
Biće drame u meču Bostona i Portlanda!

Lilard je ušao u ritam i pokrenuo Trejlblejzerse do jednocifrenog minusa! Dejm ima 19 poena i 9 asistencija, a tu je i Geri Trent sa 15 - od čega čak pet trojki.

Tejtum ima 26 poena, i dalje... Prate ga Braun, Voker i Hejvord sa po 14.

Počela je poslednja deonica, rezultat je 96:92!
Lilard ima pomoć u – Geriju Trentu!
Poluvreme:
Memfis i San Antonio i dalje u egalu – na pauzi 54:59.

Valančunas je dobro počeo pa stao i ostao na 11 poena, a Bruks mu se približio sa deset.

Rudi Gej i Dežonte Mari imaju po devet poena za Sparse, dok mladi plejmejker ima i šest skokova i tri uspešna proigravanja saigrača.
A za sat vremena...
Buđenje Nurkića!
Bosanskohercegovački centar dominira u drugom poluvremenu. Pri kraju treće deonice ima 26 poena, 7 skokova i četiri asistencije! Na drugoj strani mu parira Tejtum sa 26 poena i tri skoka i asistencije.

Boston vodi, ali se Portland približio – 89:77 na 14 minuta do kraja.
Oh mama
Žestoka borba Grizlisa i Sparsa
Veoma bitan nem i, očekivano, velika borba. Posle prve četvrtine San Antonio je vodio 31:25, ali Memfis nije dopustio da se protivnik "odlepi".

Pred kraj 2/4 rezultat je 50:45 za Sparse.

Dežonte Marej ima 9 poena, a Loni Voker 8. Sa druge strane Valančunas ima 11 poena i 7 skokova, a po 7 poena su ubacili Grejson Alen Dilon Bruks i Džeren Džekson.
Pobeda Bruklina
Bruklin je pobedio Vašington 118:110 i maltene obezbedio plej-of.

Uskoro opširnije...
Tejtum dominira!
Nakon što je u prethodnom meču šutirao 2/18, Džejson Tejtum razbija Trejlblejzerse. Ima 19 poena, tri skoka i asistenciju, uz preko 60% šuta iz igre...

Boston "melje" Portland
Podbacili su Seltiksi u prvom meču, ali sada već sve izgleda mnogo bolje. "Sasuli" su sedam trojki Portlandu u prvoj četvrtini, koju su osvojili 37:24.

Tejtum i Hejvord imaju po devet poena, a Trent i Nurkić po šest.